Nieznany wirus zabija psy. Czy czworonogom w Polsce coś grozi?

Nieznany wirus zabija psy. Czy czworonogom w Polsce coś grozi? Źródło: unsplash/Daniele Franchi/

Psy masowo umierają od wirusa, którego nikt nie potrafi rozpoznać. Media huczą od makabrycznych doniesień. Wiadomo już czy psiakom w Polsce również grozi zarażenie.

Psy to jedne z życzliwszych i słodszych zwierząt na świecie, które wspierają swojego ukochanego właściciela w trudnych chwilach. One same nie potrafią jednak powiedzieć, gdy coś im dolega, a specjaliści często nie są w stanie trafnie zdiagnozować choroby. Tak też jest właśnie i w tym przypadku, bowiem nieznany wirus zabija kolejne czworonogi. 

Psy umierają w zatrważającym tempie. Koszmarny wirus atakuje kolejne czworonogi 

Na początku jesieni tego roku do mediów dotarły przykre informacje w sprawie wirusa, jaki panuje w Norwegii. Atakuje on jednak nie ludzi, a zwierzęta, a dokładniej bezbronne psy. W każdym przypadku zaczyna się dokładnie tak samo - wymioty, biegunka, a później śmierć, do której najczęściej dochodzi już po 24 godzinach od wystąpienia pierwszych objawów. Niekiedy psiaki umierają znacznie szybciej, jeszcze nim właściciel zdąży zareagować w jakikolwiek sposób. 

Wirus odbiera życie kolejnym czworonogom i choć miejscowi weterynarze robią co mogą, nie potrafią określić ani co to za wirus, ani gdzie jest jego źródło.

- Leczyliśmy psa w poniedziałek, był w bardzo złym stanie. Niestety, pomimo intensywnego leczenia nie przeżył. Następnego dnia właściciele przyprowadzili innego psa z tymi samymi objawami - mówił jeden z lekarzy weterynarii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Czworonogi w Polsce zagrożone 

Wśród mieszkańców Norwegii zapanowała panika, a każdy z nich drży o swojego pupila. Tamtejsze psy jednego dnia czują się dobrze, a drugiego zwyczajnie umierają i to z nieznanych nikomu przyczyn. Choć z tygodnia na tydzień psich ofiar jest coraz więcej, nikt nie potrafi znaleźć odpowiedzi na pytanie, co powoduje chorobę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową

Wiadomo, że wirus nie rozprzestrzenia się poza granice kraju, dzięki czemu Polacy, przynajmniej na razie, mogą być spokojni. Trudno jest jednak przewidzieć, czy w najbliższych tygodniach lub miesiącach, jeżeli problem nie zostanie zażegany, nie dotknie psiaków również z innych krajów. Media podają, że na nieznany wirus umierają czworonogi różnej rasy, w różnym wieku i z różnych części Norwegii. U każdego z nich odkryto dwie groźne bakterie Providencia alcalifaciens i Clostridium perfringens, powodujące silne zapalenie jelit i biegunkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

Źródło: na temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News