psy w walce z epidemią
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 17 Maja 2020

Psy pomogą w walce z epidemią. Ruszyły już testy

Jak donosi BBC, psy mogą okazać się bardzo pomocne w czasach epidemii koronawirusa. Z oświadczenia brytyjskich specjalistów wynika, że zwierzęta od kwietnia przechodzą już odpowiednie szkolenia. Według Radia Zet rokowania są obiecujące. Tresurą czworonogów zajęła się organizacja Medical Detection Dogs.

Zdaniem brytyjskich lekarzy psy wyczuwają koronawirusa. Serwis Radio Zet przekazał informacje opublikowane przez brytyjskie BBC. Specjalistyczne psy mają być testowane w kierunku wyczuwania niebezpiecznego patogenu. Oświadczenie wydali specjaliści Claire Guest i James Logan. Eksperci są pewni, że osiągną sukces.

WeteranRozmawiał z polskim bohaterem, nagle usłyszeli syreny radiowozów. Niebywałe sceny, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Psy mogą okazać się bardzo pomocne w walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Brytyjscy fachowcy nie tylko mają pozytywne nastawienie, ale jak informuje Radio Zet, są wręcz pewni, że zwierzęta prędzej czy później będą mogły rozpoznawać zarażone osoby po przejściu odpowiednich szkoleń. Pracą z psami zajęła się organizacja charytatywna. Lekarze jednak zwrócili uwagę na pewien problem.

Brytyjska organizacja szkoli psy do wykrywania koronawirusa

Brytyjscy specjaliści oczekują, że psy szkolone przez organizację Claire Guest i James Logan będą potrafiły wykrywać osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2. Charytatywna firma ma doświadczenie w pracy ze zwierzętami. W przeszłości szkoliła czworonogi do wykrywania u ludzi zapachów malarii czy choroby Parkinsona. W efekcie zwierzaki mogłyby wykrywać nawet zarażone osoby, które nie mają objawów COVID-19.

- Byłoby to szybkie, skuteczne i nieinwazyjne. Dzięki temu, testy medyczne można byłoby wykorzystywać tylko tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne - słowa szefowej organizacji, doktor Claire Guest cytuje Radio Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nadciśnienie przez popularną przyprawęLubisz dodawać ją do obiadu? Popularna przyprawa szkodzi sercu i mózgowi, jeśli nadmiernie ją spożywamyCzytaj dalej

Według BBC psy tresowane przez organizację potrafią rozpoznać koronawirusa u 250 osób w ciągu godziny. Projekt wykorzystania psów w walce z epidemią wirusa został już wsparty przez rząd. Wytresowane czworonogi mogłyby się okazać bardzo pomocne. Według portalu Radio Zet być może dzięki zwierzętom wiele osób uniknęłoby śmierci z powodu COVID-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci

2. Wyszła z dzieckiem w wózku na spacer. Musiała interweniować policja, co za wstyd

Psy, które wykrywałyby wirus SARS-CoV-2 mogłyby wyczuwać nawet zrażone osoby, które przechodzą chorobę bezobjawowo. Niestety stanowią one duży problem, ponieważ często nieświadomie zrażają innych ludzi i utrudniają wygaszanie pandemii. Niedawno opublikowaliśmy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący nowych przypadków zarażeń w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Halo, tu papież Franciszek". Siostra zmarłego na COVID-19 proboszcza nie mogła uwierzyć, kto do niej dzwoni
  2. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  3. Kilkaset osób w Warszawie zatrzymanych przez policję. Użyto gazu i środków przymusu
  4. Psy pomogą w walce z epidemią. Ruszyły już testy
  5. Przekazali niebywałą prawdę o przyszłości rodzących się obecnie dzieci. Trudno przejść obojętnie
  6. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News