Uratował życie wielu ludzi, teraz sam przechodzi przez mękę. Labrador Sajgon liczy na waszą pomoc, liczy się każda godzina

Uratował życie wielu ludzi, teraz sam przechodzi przez mękę. Labrador Sajgon liczy na waszą pomoc, liczy się każda godzina Źródło: zrzutka.pl

Psy ratownicy są odpowiedzialne za pomoc w trakcie ratowania życia ludzi zbłąkanych w górach, często potrzebujących pomocy medycznej. Jeden z psiaków, który odpowiada za ratunek wielu turystów, labrador Sajgon, w trakcie swojej pracy doznał bardzo poważnej kontuzji. Piesek potrzebuje pomocy i liczy na wsparcie wszystkich, którzy dzięki niemu zawdzięczają zdrowie i życie.

Psy ratownicy są nieocenionym pomocnikiem w trakcie ważnych akcji ratunkowych. Niestety, czasem bywa tak, że zwierzęta w trakcie swojej posługi doznają kontuzji i muszą przechodzić przez skomplikowane leczenie. Labrador Sajgon, który w trakcie pracy z ratownikiem Arkadiuszem Jazłowieckim doznał poważnej kontuzji, potrzebuje pomocy. Za jego operację w Czechach trzeba zapłacić dużo pieniędzy, więc opiekuni zwierzęcia proszą o wsparcie dla swojego pupila.

Psy ratownicy ratują ludzi. Teraz jeden z nich potrzebuje pomocy

O sprawie pieska mówią media w całej Polsce. Kilka dni temu na stronie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na labradora Sajgona, który ma poważne problemy zdrowotne w związku z kontuzją łapy, która się notorycznie odnawia. Jeśli psiak jej nie uleczy, nie będzie mógł wrócić do służby.

- Niestety, w ostatnich dniach odnowiła się kontuzja, którą wcześniej udało się wyleczyć, nie korzystając ze wsparcia finansowego innych ludzi. Tym razem nie damy rady. Utrzymanie i leczenie psów ratowniczych leży tylko w gestii ich przewodnika. Jeśli prywatne pieniądze opiekuna kończą się, zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc ludzi dobrej woli. Obecnie Sajgon czeka na operację, której koszt przerasta możliwości przewodnika. Nasz czworonożny ratownik ma uszkodzony staw kolanowy i wymaga operacji, która planowana jest w terminie 03.12.2019. Operacja odbędzie się w klinice w Czechach. Dziś po badaniach lekarz zdecydował o wszczepieniu implantu metodą TTA. Koszt samej operacji to 24.000 koron czeskich tj. 4.000 PLN - czytamy na zrzutka.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każda złotówka się liczy

Nie da się ukryć, że historia Sajgona porusza. Kwota 4 tysięcy złotych może sprawić, że psiak znów będzie ratował ludzi, gdyż jego pomoc do tej pory była nieoceniona i sam należy do jednych z najlepszych psów tropiących w kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielokrotny zdobywca Oscara. Hołd składają największe gwiazdy Hollywood
2. Dostała wylewu, kilka dni później już nie żyła. Bracia alkoholicy zrobili mu piekło, ale do akcji wkroczyła Katarzyna Dowbor

Właściciel Sajgona, Arkadiusz Jazłowiecki, apeluje o wsparcie swojego czworonożnego przyjaciela i liczy na to, że jego wołanie o pomoc przyniesie zamierzony rezultat. Liczy się każda złotówka. Pieniądze można wpłacać w tym miejscu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy podatek budzi ogromne KONTROWERSJE. Polacy masowo zaskarżają go do sądów
  2. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet
  3. Kaloryfery Polaków już niedługo będą zimne? Ogromny problem w całym kraju
  4. Tak wygląda grób Jana Pawła II. Smutny widok dla katolików z całego świata
  5. Jackowski miał fatalną wizję dla wielu Polaków. Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą straszne

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News