Jak koronawirus wpływa na psy i koty? WHO nie pozostawia wątpliwości

Jak koronawirus wpływa na psy i koty? WHO nie pozostawia wątpliwości Źródło: East News TRICOLORS

Wciąż nie wiadomo, czy psy i koty mogą przenosić koronawirusa. Jednak osoby objęte kwarantanną nie mogą zabierać ze sobą swoich zwierząt. Podejrzewa się jednak, że człowiek zaraził się niebezpiecznym patogenem od łuskowca. Dlatego apeluje się, aby myć ręce po dotykaniu swoich pupili.

Nadal nie wiadomo, czy psy i inne zwierzęta domowe mogą rozprzestrzeniać koronawirusa. Badania jednak wskazują na to, że człowiek zraził się niebezpiecznym patogenem od zwierząt. Groźny wirus najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi przez kontakt z łuskowcem w Azji. Stąd apel służb bezpieczeństwa - myjcie ręce od razu po tym, jak dotkniecie jakiekolwiek zwierzę.

Chociaż wciąż nie ustalono, czy psy i koty mogą zarażać ludzi koronawirusem, wiadomo już, że ludzie zarazili się nim od zwierząt. Najbardziej popularne teorie traktują o tym, że człowiek zaraził się niebezpiecznym patogenem od łuskowca. Ten z kolei otrzymał zainfekował się nim od nietoperza. W wyniku obecnych wzmożonych procedur bezpieczeństwa apeluje się do wszystkich właścicieli zwierząt, aby jak najczęściej myli ręce po kontakcie ze swoimi pupilami.

Nie wiadomo jeszcze, czy psy i koty mogą zarażać koronawirusem

Psy i koty niekoniecznie mogą zarażać koroanwirusem. Jednak człowiek zaraził się niebezpiecznym patogenem właśnie od zwierząt. Większość teorii mówi o tym, że wirus przeszedł na człowieka przez kontakt z łuskowcem. Są to stworzenia zamieszkujące Afrykę oraz południową Azję. Łuskowce natomiast najprawdopodobniej zaraziły się od nietoperzy. Służby zdrowia jednak apelują do właścicieli wszystkich czworonogów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każdy, kto posiada w domu psy lub koty, powinien zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej. Dlatego po tym, jak dotkniemy swoich pupili, powinniśmy od razu myć dłonie. Naukowcy wciąż nie potrafią stwierdzić, czy te zwierzęta mogą rozprzestrzeniać koronawirusa, jednak wiadomo już, że człowiek przejął niebezpieczny patogen od innego ssaka.

Dzisiaj grzeje: 1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Jeśli macie w domu psy, koty lub inne zwierzęta domowe, nie zalecamy paniki, jednak apelujemy o ostrożność. Częste mycie rąk pozwala zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. Przestrzeganie zasad higieny pomoże w walce z pandemią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News