Rolnik nie mógł poradzić sobie z intruzami na polu. Wpadł na szalony pomysł, wykorzystał do niego psa

Rolnik nie mógł poradzić sobie z intruzami na polu. Wpadł na szalony pomysł, wykorzystał do niego psa Źródło: Unsplash/Polina Rytova

Psy często są wykorzystywane przez rolników w gospodarstwie jako strażnicy pól czy podwórek. Jeden właściciel wpadł na szalony pomysł, wykorzystując do tego swojego zwierzaka. Mało kto by się na to zdecydował.

Nie od dziś wiadomo, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Są nie tylko wiernymi towarzyszami, ale w niektórych przypadkach pomagają także w pracy. Znane są zarówno psy policyjne, psy tropiące, pasterskie, a nawet takie, które pomagają rolnikom w odstraszaniu szkodników z pola. Jeden zwierzak nie wystarczał, więc właściciel zdecydował się go wspomóc w nietypowy sposób.

Same psy już nie pomagały. Pewien rolnik wpadł na oryginalny pomysł

W Polsce głównym zagrożeniem dla plonów są krety, a także zwierzęta, które często występują w lasach. Wśród nich są dziki, które szczególnie upodobały sobie pola ziemniaczane, oraz sarny niszczące pola uprawne. Często do odstraszenia dzikich zwierząt wystarcza duży i agresywny pies, który samą aparycją czy głośnym szczekaniem potrafi odstraszyć nawet stadko dzików. Jednak w innych krajach rolnicy muszą się mierzyć z innymi zagrożeniami.

W Indiach jednym z głównych zagrożeń dla plonów są wszędobylskie małpy. Takie stadko naczelnych potrafi w trakcie jednej wizyty na polu narobić niemałych szkód. Jeśli jest wystarczająco liczne, zwykłego psa może się nie wystraszyć. Pewien rolnik wpadł jednak na pewien pomysł, dzięki któremu szybko rozwiązał swój problem.

Nietypowy pomysł okazał się być skutecznym rozwiązaniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małpy zdecydowanie nie są na szczycie łańcucha pokarmowego i poruszając się w swoim naturalnym środowisku muszą uważać na kilku naturalnych wrogów. Tę wiedzę postanowił wykorzystać indyjski rolnik, który pomalował swojego psa w tygrysie paski. Choć takie rozwiązanie brzmi absurdalnie, przyniosło zaskakujące efekty.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Okazało się, że małpy nie były na tyle inteligentne, aby rozpoznać, że czworonóg z tygrysimi paskami jest jedynie psem, a nie tygrysem bengalskim. Nietypowe rozwiązanie okazało się bardzo skuteczne. Nie jest to pierwszy przypadek farbowania psów. W chińskiej restauracji również pomalowano zwierzęta na tygrysy, tak aby zaciekawieni klienci, chętniej zaglądali do lokalu.

uploaded

fot. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News