Psy będą mogły pobierać emeryturę. Jest propozycja rewolucyjnych zmian w prawie

Psy będą mogły pobierać emeryturę. Jest propozycja rewolucyjnych zmian w prawie Źródło: Pexels.com / Nancy Guth

Psy na emeryturze - to możliwe. Do Sejmu trafił nowy projekt ustawy dotyczący wprowadzenia emerytur dla czworonogów. Być może pomysł poprze sam Jarosław Kaczyński.

Psy być może będą miały wypłacane świadczenia emerytalne. W Sejmie pojawił się nowy projekt ustawy w tej sprawie. Emerytura miałaby przysługiwać opiekunom sędziwych czworonogów, które służyły np. w policji lub w wojsku. Autorką projektu jest posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska. Kobieta nie ukrywa, że liczy na wsparcie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Psy po ciężkiej pracy są schorowane i wymagają specjalnej troski

Posłanka Katarzyna Piekarska przygotowała już projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ma nadzieję, że poprze ją Kaczyński. Na pierwszym posiedzeniu Sejmu kobieta podeszła do ław PiS i zapytała prezesa partii, czy zapisze się do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Jarosław Kaczyński bez wahania złożył swój podpis. Teraz będzie miał szanse wykazać się w temacie emerytury dla wysłużonych piesków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura miałaby przysługiwać zwierzętom, które pracują w policji, wojsku, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Służbie Celno-Skarbowej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Więziennej czy Służbie Ochrony Państwa. Po ciężkiej pracy należy im się zasłużone wynagrodzenie, które pokrywałoby koszt między innymi specjalistycznej karmy. 

- Duże koszty spadają na opiekuna, a przecież te zwierzęta swoją pracą przy wykrywaniu narkotyków, bomb, czy odnajdywaniu zaginionych ludzi zapracowały na godną starość – twierdzi Katarzyna Piekarska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają

2. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają

Ile miałaby wynosić miesięczna emerytura dla zwierząt? 

Według nowego projektu, po zakończeniu pracy na rzecz służb mundurowych, opiekunowie emerytowanego psa czy konia otrzymywaliby do śmierci zwierzęcia comiesięczne świadczenie z budżetu służby. Posłanka póki co nie potrafi oszacować, ile taka emerytura miałaby wynosić. Jej wysokość będzie ustalać z ekspertami. Wystąpiła już w tej sprawie do MSWiA. Trzymamy kciuki za wprowadzenie w życie tego projektu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W dniu ślubu żona postanowiła dać mężowi prezent. Gdy go zobaczył nie mógł przestać płakać
  2. Specjaliści ostrzegają, wypuszczając kota z domu łamiesz prawo
  3. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura
  4. Biedronka i Auchan będą otwarte we wszystkie niedziele? Mogą skorzystać z wytrychu
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News