Ratownicy po prostu zdębiali na widok olbrzymiego psa, nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego. Wszystko się nagrało

Ratownicy po prostu zdębiali na widok olbrzymiego psa, nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego. Wszystko się nagrało Źródło: .

Psy są wiernymi towarzyszami ludzi, jednak nie wszędzie powinno się je zabierać. Gdy ratownicy zobaczyli tego olbrzymiego mastiffa, zdębieli. Nigdy wcześniej nie widzieli tak wielkiego psa. Wszytko zostało udokumentowane.

Psy towarzyszą właścicielom w wielu aktywnościach. Nie każdy człowiek pamięta jednak, że niektóre rasy wymagają szczególnego traktowania. Gdy ratownicy zobaczyli tego wielkiego zwierzaka, byli zupełnie zaskoczeni. Nigdy wcześniej nie spotkali takiego olbrzyma. Akcja ratownicza trwała kilka godzin.

Psy powinny korzystać z aktywności dostosowanych do ich warunków fizycznych

Mężczyzna chciał zdobyć szczyt Grandeur Peak. Na górską wędrówkę wybrał się razem ze swoim 3-letnim pupilem, mastiffem angielskim o imieniu Floyd. Właściciel zwierzaka nie wziął jednak pod uwagę tego, że jego czworonożny przyjaciel ma ogromną masę i kondycję, która nie będize mu pozwalać na wielogodzinne zdobywanie góry. Pies utknął na szlaku. Nie był w stanie iść dalej, nie miał też siły, żeby zejść. Położył się na środku drogi i nie mógł wstać. Zaczęło się ściemniać, właściciel Floyda zmuszony był więc zadzwonić po ratunek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy na górskich szlakach to niecodzienny widok

Na pomoc zostali wezwani ratownicy górscy. Bez wahania ruszyli w stronę szlaku, na którym utknął zwierzak. Na miejsce dotarło 10 wolontariuszy z ekipy poszukiwawczo-ratowniczej. Gdy zobaczyli ogromnego psa, zdębieli. Ważący ponad 85 kilogramów Floyd był zupełnie wyczerpany.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani

1. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

Ekipa ułożyła psa na noszach ratunkowych i bezpiecznie zniosła z góry. Nie było to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę masę mastiffa. Ratownicy wymieniali się w trakcie wędrówki. Na szczęście zwierzak zachowywał się spokojnie i nie utrudniał całego procesu. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a przetransportowanie zwierzaka na dół zajęło ratownikom aż 4 godziny. 


Facebook / Salt Lake County Sheriff's Search and Rescue

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasiłek REKORDOWO w górę. Dostaniesz dodatkowe setki złotych
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Przez lata był jedną z czołowych postaci "Wiadomości". Niestety, nie udało mu się pokonać nowotworu
  4. Z ostatniej chwili: Anna Lewandowska jest w kolejnej ciąży! Jej mąż przekazał tę wiadomość na oczach milionów
  5. W polskim szpitalu urodziły się bliźniaki o różnym kolorze skóry. Ich mama wyjawiła mediom całą prawdę

źródło: Psy

Następny artykuł