Zaskakująca prawda o psach. Dopiero teraz widać, jak ważne są w życiu człowieka

Zaskakująca prawda o psach. Dopiero teraz widać, jak ważne są w życiu człowieka Źródło: Unsplash/Roberto Nickson

Psy odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka, ale dopiero dzięki tym badaniom wiadomo, jak istotne miejsce zajmują. Wyniki zaskoczył nawet naukowców. Życie bez czworonoga to po prostu nie to samo.

Psy od zarania dziejów stanowiły istotny element życia człowieka. Niegdyś pełniły dużo bardziej utylitarną funkcję - chroniły dom przed intruzami i pomagały pasterzom w wypasie trzody. Z postępem technologii zmienił się tryb życia, a czworonogi stały się zwierzętami do towarzystwa. Wielu właścicieli przyznaje wprost, że nie wyobraża sobie życia bez swoich pupili, ale przeprowadzone ostatnio badania udowodniły, że te zwierzęta są jeszcze ważniejsze, niż mogłoby się zdawać.

Psy są czasem ważniejsze od partnera

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez Riley's Organics przyniosły nieoczekiwane skutki. Okazało się, że dla niektórych czworonożny pupil jest ważniejszym członkiem rodziny, niż druga połówka. Wbrew pozorom nie świadczy to o nietrwałości ich związków, ale o stopniu przywiązania emocjonalnego do psa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Około 52% właścicieli psów zaznaczyło w ankiecie przeprowadzonej przez firmę produkującą zdrowe przekąski dla psów, że woli spać w łóżku ze swoim czworonogiem niż ze swoją drugą połówką. Jeżeli to budzi jeszcze jakieś wątpliwości, wystarczy spojrzeć na inny wykres - około 94% ankietowanych powiedziało, że uważa psa za swojego najlepszego przyjaciela.

Psy znaczą więcej niż partner?

Co więcej, większość osób, które zapytano o więź łączącą je z pupilem poinformowało, że jest między nimi więcej czułości, niż między nimi a ich partnerami. Tak więc nic dziwnego, że to zwierzakom częściej okazują swoją miłość - po prostu to one są dla nich najważniejsze.

Grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

- Powiem tak: wczoraj trochę spanikowałam, bo dźwięki fajerwerków skojarzyły mi się z przykrym doświadczeniem z mojej przeszłości. Co zrobił mój mąż? Zapytał się, czy teraz będzie już tak zawsze i będę regularnie reagowała strachem na głośne odgłosy. Co zrobiły moje psy? Wskoczyły ze mną na kanapę i zaczęły mnie lizać po twarzy, tak, że nie koncentrowałam się już na tym, co się dzieje, a na ich obecności - napisała pod wynikami ankiety internautka.

Z ankiety jednoznacznie wynika, że większość ludzi wyżej ceni sobie więź, która łączy ich z pupilem, niż z partnerem i czytając komentarze internautów, przestaje to dziwić.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Przejechał 600 km, żeby zjeść w restauracji Magdy Gessler. Nigdy nie zapomni tego, co doświadczył podczas wizyty
  4. Mama i jej partner skatowali 2-letnie dziecko, umierało dwa dni. Najgorszy jest powód ich zwierzęcej agresji
  5. Byli przekonani, że noworodek nie żyje. Kiedy się ocknął, włożyli go do lodówki

źródło: boredpanda

Następny artykuł