Katastrofalne w skutkach zachowanie właścicieli psów podczas epidemii. Czworonogi cierpią katusze

Katastrofalne w skutkach zachowanie właścicieli psów podczas epidemii. Czworonogi cierpią katusze Źródło: Pixabay Kapa65

Niektóre psy padły ofiarą szkodliwej i błędnej informacji, która pojawiła się w mediach. Ich właściciele swoim zachowaniem skazują swoje czworonogi na cierpienie. Fundacje działające na rzecz zwierząt apelują do wszystkich o rozsądek.

Podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2 cierpią nie tylko ludzie, ale również ich psy. Chcąc zachować odpowiednie środki ostrożności wielu właścicieli popełnia duży błąd, który wywołuje ból u ich pupili. Wszystko przez szkodliwe i wprowadzające w błąd informacje, które pojawiają się w mediach.

Osoby, które mają psy mogą obecnie wychodzić na spacer ze swoimi czworonogami. Chociaż panuje epidemia i rząd zaleca opuszczanie domów jak najrzadziej, zwierzęta potrzebują trochę ruchu oraz świeżego powietrza. Nie ma w tym nic złego, o ile właściciele zachowają odpowiednie środki bezpieczeństwa, które pozwolą zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Jednak część z nich robi to w zły sposób, szkodząc zdrowiu swoich zwierzaków.

Psy cierpią przez używanie środków chemicznych do dezynfekcji

Jak zauważyły, niektóre fundacje, psy cierpią przez niewiedzę swoich właścicieli. Niedawno w mediach pojawiły się informacje o odkażaniu łapek czworonogów po każdym spacerze. Idąc za niesprawdzonymi radami, właściciele zwierząt zaczęło dezynfekować ich łapki za pomocą chloru czy też żelu antybakteryjnego z alkoholem. Skutki takiego działania okazują się bardzo negatywne dla zdrowia pupili.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy, którym właściciele w ten sposób dezynfekowali łapki, szybko zaczęły odczuwać cierpienie. Substancje chemiczne powodują wysuszanie się ich skóry oraz odparzenia. W dodatku pies, który chcąc złagodzić ból i polizać ranę, może w dodatku zatruć się szkodliwymi środkami. Dlatego fundacje apelują o rozsądek i nie słuchanie niesprawdzonych rad w internecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć z samego rana, ogromny żal. Antoni Macierewicz poinformował o wielkiej stracie

2. Smutne konsekwencje "godzin dla seniorów". Nie przewidziano ich

Po spacerze możemy oczywiście oczyścić nasze psy, ale tylko i wyłącznie za pomocą wody z mydłem. Innym rozwiązaniem jest stosowanie butów ochronnych dla psów, które zamówić można przez internet z opcją dostawy pod drzwi mieszkań. Apelujemy, by przekazywać tą informację wszystkim posiadaczom zwierzaków, aby przypadkowo nie zaszkodzili swoim czworonogom. Oświadczenie przeczytacie TUTAJ.

źródło: Facebook Control Dog - sportowa szkoła dla psów

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pitbull zerwał się ze smyczy i wskoczył w krzaki. Z oddali dobiegał płacz małego dziecka
  2. Zwierzęta ratunkiem w czasach koronawirusa. Są nieocenione
  3. W Polsce sprawdza się włoski scenariusz? Najbliższe dni będą kluczowe
  4. Dorota Szelągowska drży w obawie o życie syna. "Nie będę posyłać go na śmierć"
  5. Już nie ma złudzeń. Łukasz Szumowski i szef KPRM zabrali głos w sprawie Wielkanocy
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

źródło: Facebook/szkolacontroldog

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News