Przenigdy nie można dawać psom popularnego produktu. Może je nawet zabić

Przenigdy nie można dawać psom popularnego produktu. Może je nawet zabić Źródło: pxfuel

Psy jak wiadomo, są w stanie zjeść bardzo wiele rzeczy. Niejeden właściciel wściekał się gdy jego pies zjadł coś, czego nie powinien, a potem wymiotował na dywan. Jednak tego popularnego produktu powinno się unikać za wszelką cenę.

Psy karmimy z reguły nie tylko karmą, często dajemy im również inne posiłki, w tym resztki po naszym jedzeniu. Czasami możemy w ten sposób wzbogacić dietę czworonoga, ale w niektórych wypadkach możemy mu poważnie zaszkodzić. Dlatego powinniśmy uważać na ten popularny produkt.

Psy karmione tym produktem mogą mieć poważne problemy

Pies, choć jest mięsożercą, często urozmaica swoją dietę także innego typu pokarmami. Czasami może się zdarzyć, że zwierzak podkradnie nam pieczywo. Jeśli ten przypadek zdarzy się raz, nie powinniśmy się niczego obawiać, organizm zwierzaka sobie w przypadku sporadycznych wypadków z tym poradzi. Jednak nie można regularnie karmić psa chlebem.

Przede wszystkim, łatwo w ten sposób zwierzaka utuczyć. Ponadto istnieje duża szansa, że pies ma alergię na zboża takie jak choćby pszenica, wtedy powinniśmy unikać nawet pojedynczych wypadków podawania pieczywa psu. Jeśli zwierzak nie zareaguje na chleb alergicznie, raz na jakiś czas, w niedużych ilościach, nie powinno mu zaszkodzić. Jednak jest jeden przypadek, którego powinniśmy unikać zawsze i wszędzie.

W takich wypadkach psiak może nawet umrzeć. Warto uważać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chleb z masłem to bardzo popularne połączenie. Jednak nie można zakładać, że takie połączenie sprawdzi się w diecie psa. Masło sprawia, że chleb jest jeszcze bardziej kaloryczny, przez co jeszcze trudniejszy do przyswojenia przez czworonoga. Ponadto duże ilości masła mogą poważnie zaszkodzić zwierzakowi.

Dzisiaj grzeje: 1. "Zemsta faraona" wcale nie jest mitem. Dotyka wielu turystów, da się jednak z nią walczyć
2. Polacy pokochali go za kultowe filmy. Nie żyje legendarny aktor

Jeśli bowiem pies zje za dużo masła, może się to dla niego skończyć wymiotami czy biegunką. W najgorszym wypadku nawet zapaleniem trzustki, w efekcie którego psiak może umrzeć. Masło używane jest przez ludzi głównie dla smaku, psu nie robi ono jednak żadnej różnicy, a potrafi zaszkodzić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Dziś ruszają specjalne kontrole policji, wiemy gdzie będą prowadzone. Posypią się mandaty
  3. Okropne fakty wyszły na jaw. Była kobieta Bieniuka ujawniła swoje piekło
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Nie żyje 10-latka, razem z mamą i 3-letnim bratem trafili do szpitala
  5. Ukrywali tę wiadomość przed mediami. Zmarł aktor i twórca uwielbianego serialu

Źródło: Wamiz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News