Wiele lat zaniedbywał kilkadziesiąt psów. Chore i przerażone potrzebują natychmiastowej pomocy

Wiele lat zaniedbywał kilkadziesiąt psów. Chore i przerażone potrzebują natychmiastowej pomocy Źródło: Facebook/EKOSTRAŻ

Psy w strasznym stanie zostały odebrane właścicielowi podczas interwencji. Ponad 20 wystraszonych i chorych psiaków przebywało w strasznych warunkach. Wolontariusze błagają o natychmiastową pomoc.

Psy od dawien dawna są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Więź jaką możemy nawiązać z psem, niełatwo jest wyrazić słowami. Każdy, kto ma lub kiedyś miał psa, wie o czym mowa. Niestety Świadkami czegoś okropnego byli wolontariusze wrocławskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż.

W Paździornie na Dolnym Śląsku w nieludzkich warunkach trzymanych było 21 psów. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji wolontariuszy zwierzęta zostały już zabrane z gospodarstwa, w którym przebywały. Niestety to koniec dobrych wiadomości, wciąż potrzebna jest im pomoc.

Pokrzywdzone psy wymagają natychmiastowej pomocy

Właściciel gospodarstwa, gdzie przebywały psy, ewidentnie nie potrafił zapanować nad swoimi czworonogami. Zostawił je więc, żeby żyły sobie same sobie. Psy łapały choroby, rozmnażały się i nikt tego nie przypilnował. Dlaczego?

Mężczyzna odpowiada na to nurtujące dwoma prostymi słowami - nie wiem. Nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego do tego doszło, a sprawa została zgłoszona już do prokuratury. Przypomnijmy, że za znęcanie się nad psami można usłyszeć wyrok 3 lat pozbawienia wolności i do 100 tysięcy złotych kary grzywny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biorąc pod uwagę warunki, w jakich przebywały psy, ich ilość i brak właściwej opieki, zwierzęta są w opłakanym stanie. Wolontariusze zabrali ze sobą 21 wystraszonych, zaniedbanych i co najgorsze chorych psów.

Praca z wystraszonymi i wymęczonymi czworonogami będzie nie lada wyzwaniem, ale psy są w dobrych rękach. Na stronie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż znajdziemy informacje jak możemy pomóc. Apel jest przede wszystkim o wpłaty pieniężne na leczenie. Poszukiwane są także domy tymczasowe i stałe. Ich stan nie jest dobry, konieczna jest więc jak najszybsza pomoc.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- Można zgłaszać się już teraz. Zwierzętami opiekują się wolontariusze, którzy je resocjalizują. Psy nie miały wcześniej kontaktu z ludźmi. Chcemy je przygotować do nowej drogi, aby za dwa, może trzy tygodnie przekazać je do nowych opiekunów - apeluje Anna Chrobot ze stowarzyszenia zajmującego się teraz psami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

źródło: RMF FM

Następny artykuł