Wychodzisz z psem na spacer? Po powrocie trzeba pamiętać o ważnej rzeczy

Wychodzisz z psem na spacer? Po powrocie trzeba pamiętać o ważnej rzeczy Źródło: Pixabay MabelAmber

Psy potrzebują codziennej dawki spacerów, szczególnie jeśli mieszkają w blokach, gdzie nie maja szans na pełną swobodę, czy załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. W obecnej sytuacji epidemii koronawirusa i zaostrzeniu przepisów dotyczących poruszania się w miejscach publicznych posiadanie psa jest szansą na to, aby także właściciel mógł bez obaw pospacerować po okolicy. Po powrocie trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy.

Psy to nie tylko duża radość, ale jeszcze większa odpowiedzialność. Trzeba zadbać o ich komfort i zdrowie, a jednym z elementów, które pomogą to osiągnąć są codzienne spacery - korzystne nie tylko dla czworonogów, ale także dla ich właścicieli, którzy przymusowo zostali zamknięci w domach.

Psy a przenoszenie się koronawirusa

Psy oraz koty według dostępnych informacji nie przenoszą koronawirusa, nie ma na to żadnych dowodów. WHO posiada informacje, z których wynika, że jak do tej pory na całym świecie wykryto jedynie jeden przypadek wśród tych popularnych zwierząt domowych. Organizacja uspokaja jednak, ponieważ jest to wyjątek i nic nie wskazuje na to, że zwierzęta domowe przenoszą niebezpiecznego wirusa. Jest jednak kilka ważnych zasad, które powinien przestrzegać każdy opiekun wychodzący z psem na spacer. Zwrócenie uwagi na te szczegóły to dmuchanie na zimne, jednak nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dobre nawyki podniosą poziom bezpieczeństwa

Psy, wychodząc na zewnątrz mają kontakt z wieloma rzeczami, ludźmi oraz innymi zwierzętami. Wystarczy, że zaczniesz przestrzegać kilku dobrych nawyków higienicznych, które wcale nie są wymagające. Pamiętaj o myciu rąk zarówno po kontakcie z psem. Kiedy dotykasz misek, jedzenia czy różnych rzeczy swojego pupila, także odkaź dłonie - nie wiadomo, co czworonóg mógł przynieść z zewnątrz. Z  większą dbałością podejdź do sprzątania, psy lubią roznosić swoje zabawki po całym domu, w tym okresie zadbaj, aby były one w jednym miejscu. Dezynfekuj miejsce gdzie śpi i bawi się Twój pupil.

Dzisiaj grzeje: 1. Okropne informacje, kłęby dymu w centrum Polski. Trwa dramatyczna akcja 26 zastępów straży pożarnej

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowi

Nie tylko w domu, poza zwróć uwagę na kilka szczegółów

Psy w większości uwielbiają zapoznawać się z innymi zwierzakami podczas spacerów. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych właścicieli ogranicz taką możliwość swojemu pupilowi, zachowuj bezpieczny odstęp od innych spacerujących. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z takich miejsc, które nie są popularne wśród właścicieli czworonogów. Psy są niemal jak dzieci i często nie mają zakazu przesiadywania w łóżkach albo na kanapie. W takich przypadkach właściciele powinni rozważyć możliwość każdorazowego mycia łap. Pomimo braku naukowych dowodów na przenoszenie przez nich wirusa, lepiej dmuchać na zimne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Medonet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News