Wyrzucili duszącego się w reklamówce szczeniaka do kosza. Są zdjęcia sprawców

Wyrzucili duszącego się w reklamówce szczeniaka do kosza. Są zdjęcia sprawców Źródło: youtube.com/Policja Głogów

Psy bardzo często padają ofiarą przemocy ludzkiej. Są duszone, zakopywane żywcem, katowane lub przywiązywane do drzew w pustym lesie. Są jednak na świecie ludzie dobrej woli, którzy walczą o prawa zwierząt. Dzięki szybkiej reakcji, ten szczeniak został uratowany, a sprawcy zostali uchwyceni na kamerze.

Psy, choć uznawane za jedne z najbardziej lojalnych zwierząt, często określane mianem najlepszego przyjaciela człowieka, wciąż padają ofiarą masakrycznych aktów przemocy. Ten biedny szczeniak został zamknięty w reklamówce i bestialsko wrzucony do kosza na śmieci. Na jego szczęście, od razu zareagowała para przechodniów, która prawdopodobnie usłyszała dochodzące z kosza piski. Zwierzak został uratowany, a sprawcy próby zabójstwa psa zostali uchwyceni na kamerze. 

Psy wciąż padają ofiarami ataków

Choć ostatnio bardzo dużo mówi się o przemocy wobec zwierząt, a kary prawne wobec sprawców są coraz większe, nadal dochodzi do wielu takich przypadków. Sytuacja z nagrania wydarzyła się w Głogowie. Dwóch mężczyzn wrzuciło do kosza pieska zawiniętego w mocno związanej reklamówce, bez jakiegokolwiek dopływu powietrza. Szczeniak miał skonać w okropnych męczarniach. Uratowało dwoje przechodniów, a wszystko zostało nagrane na kamerach.

Policja poszukiwała dwójki sprawców, ich podobizna zapisana jest nie tylko na kamerze z chwili zbrodni. Policjanci dotarli do zapisu z kamer ze sklepu spożywczego, na którym widać dwóch przestępców. Jeżeli rozpoznajesz sprawców, daj znać. 

Statystyki załamują

Choć prawo w Polsce zmienia się, a służby coraz agresywniej reagują na przestępstwa wobec zwierząt, statystyki wciąż nie są optymistycznie. Według raportu z lat 2012-2014 obejmującego prokuratury regionalne, ponad 40% spraw dotyczących przestępstw wobec zwierząt zostało umorzonych, 31% z nich nawet nie wszczęto, a tylko nieco ponad 19% zakończyło się aktem oskarżenia wobec sprawców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W większości, bo w ponad 80%, ludzie znęcają się nad zwierzętami domowymi. Co ciekawe, 100% osób popełniających zbrodnie na tle seksualnym, 70% osób popełniających przestępstwa z użyciem przemocy i 48% gwałcicieli w przeszłości znęcało się nad zwierzętami. Stosowanie agresji wobec niewinnych istot jest zatem ważnym wyznacznikiem, jakie zachowania może wykazać dana osoba w przyszłości. Dlatego warto reagować i nagłaśniać takie sprawy. Jeżeli w porę się zareaguje, można zapobiec wielu większym tragediom. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach

2. Tragedia, nie żyje polska gwiazda. Okoliczności śmierci są wstrząsające

Tak wygląda uratowany szczeniaczek: 

Najlepsze newsy dnia:

1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
3. Nie jest dobrze. Serialowy Paździoch w złym stanie
4. W chlebie, który kupujesz jest ten składnik? Robi się go z ludzkich włosów
5. Przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku, nie wiedziała że ją filmują z ukrycia. Będzie afera?

żródło: otsm.pl krytykapolityczna.pl, raport przygotowany przez Fundację Czarna Owca Pana Kota i Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News