Smutne doniesienia z Warszawy po Sylwestrze. Co najmniej 5 psów zginęło, kilkadziesiąt zaginionych

Smutne doniesienia z Warszawy po Sylwestrze. Co najmniej 5 psów zginęło, kilkadziesiąt zaginionych Źródło: Pixabay / schroederhund

Psy bardzo źle reagują na sylwestrowe eksplozje fajerwerków. Animalsi przekazali tragiczne informacje ze stolicy. Nie żyje co najmniej 5 zwierzaków, wiele pozostaje zaginionych.

Psy boją się głośnych i nagłych wystrzałów, ich słuch jest dużo bardziej czuły niż ludzki. Tragiczne doniesienia po nocy Sylwestrowej przekazali Animalsi - w Warszawie mieli ręce pełne  roboty. Nie żyje co najmniej 5 czworonogów, a kilkadziesiąt wciąż pozostaje zaginionych.

Psy zginęły po Sylwestrze, winne są fajerwerki

Zwierzęta bardzo źle znoszą Sylwestrową noc. Zwierzaki boją się nagłych i głośnych wystrzałów, które są dla nich wyjątkowo donośne. Pieskie ucho słyszy o wiele więcej niż człowiek. To, co dla ludzi jest zwykłą zabawą i okazja do poobserwowania ładnych widoków na niebie, dla wielu zwierząt jest okropną traumą, a nawet zagrożeniem dla  zdrowia i życia.

Oprócz oczywistych powodów, takich jak zawał serca spowodowany stresem, istnieje jeszcze wiele innych zagrożeń, które mogą odebrać przerażonym zwierzakom życie. Wiele z nich zrywa się do gwałtownej ucieczki, kiedy nagle usłyszy wybuch. Przerażone zwierzę biegnie przed siebie i nie jest świadome niebezpieczeństw. Takie psy często wpadają pod koła pojazdów lub grzęzną w trudno dostępnych miejscach, z których nie mogą się wydostać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kilkadziesiąt psów wciąż pozostaje zaginionych

Animalsi z Warszawy przekazali smutne wieści ze stolicy. Przez fajerwerki życie w Sylwestra straciło 5 psów. Liczba ta jednak może wzrosnąć, bo kilkadziesiąt zwierzaków pozostaje wciąż zaginionych. Właściciele pupilów mają małe nadzieje na ich szczęśliwy powrót do domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”

2. Widzom Sylwestra z Polsatem nagle odebrało mowę. Podczas hitu "Mama ostrzegała" dostrzegli dziwny szczegół

Specjaliści uczulają właścicieli zwierząt, by w czasie Sylwestra zapewniali im szczególną opiekę. Warto schować się z psem w najbardziej wygłuszonym miejscu mieszkania i przeczekać kulminację wybuchów. Należy też zwracać uwagę na dokładne zapięcie smyczy i obroży przed każdym spacerem, by przerażony nagłym wybuchem pies nie mógł się wyrwać i uciec. Nie tylko w samego Sylwestra, ale również przez kilka najbliższych dni, kiedy wciąż zdarzają się okazjonalne eksplozje. Można również podać pupilowi tabletki uspokajające, jednak należy to skonsultować z weterynarzem, aby nie wyrządzić zwierzęciu krzywdy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm
  2. Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. Wymowne słowa Polaka
  3. Ścina z nóg, co zrobił Ronnie Ferrari na scenie. Publiczność oniemiała
  4. Przed 5 ślubem nagranie z Sylwestra trafiło do sieci. Niebywałe, Wiśniewski obejmuje Mandarynę
  5. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News