Psy zginęły w Sylwestra
Pixabay / schroederhund
Monika Majko - 1 Stycznia 2020

Smutne doniesienia z Warszawy po Sylwestrze. Co najmniej 5 psów zginęło, kilkadziesiąt zaginionych

Psy bardzo źle reagują na sylwestrowe eksplozje fajerwerków. Animalsi przekazali tragiczne informacje ze stolicy. Nie żyje co najmniej 5 zwierzaków, wiele pozostaje zaginionych.

Psy boją się głośnych i nagłych wystrzałów, ich słuch jest dużo bardziej czuły niż ludzki. Tragiczne doniesienia po nocy Sylwestrowej przekazali Animalsi - w Warszawie mieli ręce pełne roboty. Nie żyje co najmniej 5 czworonogów, a kilkadziesiąt wciąż pozostaje zaginionych.

Psy zginęły po Sylwestrze, winne są fajerwerki

Zwierzęta bardzo źle znoszą Sylwestrową noc. Zwierzaki boją się nagłych i głośnych wystrzałów, które są dla nich wyjątkowo donośne. Pieskie ucho słyszy o wiele więcej niż człowiek. To, co dla ludzi jest zwykłą zabawą i okazja do poobserwowania ładnych widoków na niebie, dla wielu zwierząt jest okropną traumą, a nawet zagrożeniem dla zdrowia i życia.

PolsatWiśniewski długo nie schodził ze sceny Polsatu. Na żywo zaczęły dziać się spektakularne rzeczyCzytaj dalej

Oprócz oczywistych powodów, takich jak zawał serca spowodowany stresem, istnieje jeszcze wiele innych zagrożeń, które mogą odebrać przerażonym zwierzakom życie. Wiele z nich zrywa się do gwałtownej ucieczki, kiedy nagle usłyszy wybuch. Przerażone zwierzę biegnie przed siebie i nie jest świadome niebezpieczeństw. Takie psy często wpadają pod koła pojazdów lub grzęzną w trudno dostępnych miejscach, z których nie mogą się wydostać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco PoloNie było mu łatwo. Największe skandale i dramaty Zenka MartyniukaCzytaj dalej

Kilkadziesiąt psów wciąż pozostaje zaginionych

Animalsi z Warszawy przekazali smutne wieści ze stolicy. Przez fajerwerki życie w Sylwestra straciło 5 psów. Liczba ta jednak może wzrosnąć, bo kilkadziesiąt zwierzaków pozostaje wciąż zaginionych. Właściciele pupilów mają małe nadzieje na ich szczęśliwy powrót do domu.

Dzisiaj grzeje:

1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”

2. Widzom Sylwestra z Polsatem nagle odebrało mowę. Podczas hitu "Mama ostrzegała" dostrzegli dziwny szczegół

Specjaliści uczulają właścicieli zwierząt, by w czasie Sylwestra zapewniali im szczególną opiekę. Warto schować się z psem w najbardziej wygłuszonym miejscu mieszkania i przeczekać kulminację wybuchów. Należy też zwracać uwagę na dokładne zapięcie smyczy i obroży przed każdym spacerem, by przerażony nagłym wybuchem pies nie mógł się wyrwać i uciec. Nie tylko w samego Sylwestra, ale również przez kilka najbliższych dni, kiedy wciąż zdarzają się okazjonalne eksplozje. Można również podać pupilowi tabletki uspokajające, jednak należy to skonsultować z weterynarzem, aby nie wyrządzić zwierzęciu krzywdy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm
  2. Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. Wymowne słowa Polaka
  3. Ścina z nóg, co zrobił Ronnie Ferrari na scenie. Publiczność oniemiała
  4. Przed 5 ślubem nagranie z Sylwestra trafiło do sieci. Niebywałe, Wiśniewski obejmuje Mandarynę
  5. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Michał SzpakNagle Michał Szpak przerwał piosenkę i krzyknął do mikrofonu. Publiczność aż poderwałoCzytaj dalej

źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News