PSL w koalicji z PiS? Pawlak ma plan na władzę

PSL w koalicji z PiS? Pawlak ma plan na władzę Źródło: YouTube/Telewizja wPolsce

PSL jest rozczarowany wynikami w wyborach do Europarlamentu. Kierownictwo partii już zapowiedziało opuszczenie szeregów Koalicji Europejskiej. Trwają przygotowania do jesiennych wyborów parlamentarnych. Swój pomysł ma były lider Ludowców, Waldemar Pawlak.

PSL liże rany po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ludowcy wzięli w nich udział jako część Koalicji Europejskiej i zdecydowanie nie są z tego rozwiązania zadowoleni. Lider ugrupowania, Władysław Kosiniak-Kamysz, przyznał to wprost na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. Teraz czas na nową strategię, która ma uratować wynik w jesiennych wyborach parlamentarnych. Tymczasem okazuje się, że swój plan ma były lider partii, Waldemar Pawlak. 

PSL odchodzi z jednej koalicji, już planuje drugą

Kosiniak-Kamysz jest przekonany, że o rezultacie wyborów zdecydowały tematy religijne.

- Wojna religijna zmieniła wyniki wyborów. Jesteśmy partia ludową, wierną tradycjom i ideałom chrześcijańskim - mówił lider PSL.

Ogłosił więc odejście z Koalicji Europejskiej i budowę nowego bloku o nazwie Koalicja Polska, którego wiodącą partią mają być właśnie Ludowcy. Zaproszenie do nowej grupy otrzymają wszyscy politycy podzielający wartości chrześcijańskie, ludowe i demokratyczne. Szkic programu zakłada wprowadzenie darmowych leków i szczepień dla dzieci, nieopodatkowaną emeryturę, głosowanie przez Internet czy 10 proc. PIT dla samozatrudnionych. Niewykluczone jest powstanie dwóch bloków - centrowo-chadeckiego i lewicowo-liberalnego. 

Szef Ludowców zaznacza, że nie jest zainteresowany współpracą z PiS.

- Nie wyciągamy ręki do partii rządzącej, raczej do bezpartyjnych samorządowców - mówił Kosiniak-Kamysz. Inną wizję może mieć były premier i dawny lider PSL-u, Waldemar Pawlak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Były lider ma pomysł na inną koalicję. Zaskakujący pomysł Pawlaka

Według informacji Onetu, na posiedzeniu Rady Naczelnej Pawlak skomentował ostatnie wybory. Zapowiedział, że w kampanię do następnych, parlamentarnych, zaangażuje się tylko wtedy, gdy będzie to "dobry projekt". 

- Dobry, czyli po jego myśli - tak interpretuje te słowa jeden z członków PSL.

W partii krążą plotki, że były premier chciałby porozumieć się z PiS.

- Ciężko byłoby mu przejąć władzę w partii, ale mógłby zabrać ze sobą trochę działaczy – cytuje Onet jednego z Ludowców. Sam Pawlak nie komentuje sprawy.

 - Dyskusja nie jest zakończona - powiedział dziennikarzom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o dzieciach Bronisława Komorowskiego! Nigdy nie zgadniecie, czym zajmują się dzieci byłego prezydenta. Zdębiejecie z wrażenia! 
  2. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  3. Alicja Bachleda-Curuś naprawdę była do tego zdolna. Podarowała synkowi cząstkę polskiej tradycji na Dzień Dziecka
  4. Łapcie małą Julkę Kulkę Cebulkę". Julia Wieniawa pokazała wszystkim fanom jakim była "brzdącem" (FOTO)
  5. Żona Janowskiego zerwała się w środku nocy na równe nogi. Była już 1:00, gdy z mężem znaleźli Krawczyka
  6. Poderwie Was z foteli, czołowa gwiazda TVN wykiwała wszystkich fanów? Wyciekły zdjęcia z ukrycia, ujawniają całą prawdę

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News