W specyficzny sposób pseudokibice Ruchu Chorzów świętowali zwycięstwo swojej drużyny. Jadąc pociągiem z Krakowa, zatrzymali pociąg w Katowicach, by zdemolować okolicę i zetrzeć się z oddziałami policji.

W pociągu, który wracał z Krakowa, gdzie Ruch Chorzów wygrał z Wisłą Kraków 2:1, jechało około 100 pseudokibiców. Około godziny 01:00 w poniedziałek jeden z nich zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, kiedy pociąg przejeżdżał przez Katowice.

Setka mężczyzn wyskoczyła z pociągu i zaczęła demolować okolicę. Na miejsce szybko przybyły jednostki policji, które starały się opanować sytuację. Pseudokibice na widok funkcjonariuszy wycofali się na wiadukt. Z niego prowadzili walkę z policjantami, których obrzucali kamieniami.

Na skutek starcia w Katowicach zniszczonych zostało sześć radiowozów. Obyło się natomiast bez ofiar w ludziach. Jak oświadczył rzecznik katowickiej policji, Jacek Pytel, mundurowi zajmują się teraz poszukiwaniem sprawców zdarzenia. W tym celu wykorzystują miejski system monitoringu.

„Prowadzone są obecnie czynności w kierunku identyfikacji tych osób” – mówi Pytel.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: gazeta.pl, dziennikzachodni.pl
pt

...

Zobacz również