Aleksandr Zacharczenko w wywiadzie udzielonym rosyjskiej agencji RIA Novosti stwierdził, że w rezultacie przewrotu i siłowego obalenia demokratycznie wybranej władzy, czyli tego co w Kijowie nazywane jest rewolucją, w społeczeństwie zostały uruchomione procesy zniszczenia, których nikt już nie będzie w stanie powstrzymać.

Według jego słów wszystkie rewolucje uruchamiają w narodach i państwach proces samozagłady, a jedynym wyjściem z obecnej sytuacji są kontrrewolucja, lub dyktatura. Sam Zacharczenko w nadejście dyktatury nie wierzy, gdyż jak twierdzi nie widzi w ukraińskiej Radzie Najwyższej kandydatów na dyktatorów oraz nie sądzi aby sam ukraiński naród zgodził się na jakąkolwiek formę dyktatury, zaznaczając jednak iż w wypadku kolejnej rewolucji do władzy dojdą już nie grupy przychylnie nastawione do „banderowców”, ale sami ,,banderowcy” i neonaziści.

Premier samozwańczego państwa uważa, że społeczeństwo Donbasu dokonało już wyboru i jeśli nadejdzie taka potrzeba, będzie gotowe okazać pomoc narodowi ukraińskiemu jeśli ten zdecyduje się na powstrzymanie nadejścia kolejnego Euromajdanu i zechce wrócić do normalnego życia.

Słowa są reakcją na sobotnie zdarzenia z Majdanu, kiedy to grupa ludzi ubrana w wojskowe mundury rozpoczęła protest domagając się odwołania rządu. Protestujący, przedstawiający się jako organizacja „Radykalne siły prawicowe”, wezwali do przeprowadzenia bezterminowych akcji protestacyjnych skierowanych przeciwko władzom, które miały zdradzić ukraińskie społeczeństwo i ideały głoszone na Majdanie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Józef Gawron, źródło: http://ria.ru/

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.