Jeśli ktoś zakłada gigantyczną organizację terrorystyczną i każe obcinać niewinnym ludziom głowy maczetami, to prawdopodobnie nigdy nie był normalny. Wszystko wskazuje jednak na to, że lider ISIS do końca stracił zmysły.

Wspierane przez USA siły Iraku coraz mocniej nacierają na Państwo Islamskie. W zajmowanym przez ISIS Mosulu od kilku dni trwa krwawa bitwa. W sobotę rano irackie siły wkroczyły do dwóch dzielnic miasta i prą dalej. Irakijczycy natrafiają na twardy opór ze strony ISIS. Poza zwykłymi żołnierzami, muszą zmierzyć się też ze snajperami, oraz dżihadystami wyposażonymi w moździerze czy granatniki przeciwpancerne.

W obliczu zmasowanej ofensywy irackich sił, przyszłość Państwa Islamskiego nie wygląda ciekawie. Wpłynęło to na psychikę lidera ISIS, Abu Bakr al-Baghdadiego, który – niczym Adolf Hitler w ostatnich tygodniach wojny – po prostu zwariował.

Z dostępnych informacji wynika, że al-Baghdadi nieustannie obawia się o swoje życie i nie ufa już w zasadzie nikomu. Niemal nie wychodzi ze swoich podziemnych kryjówek i nigdy nie kładzie się spać bez kamizelki wypełnionej materiałami wybuchowymi.

źródło: fox

...

Zobacz również