Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do... PiS

Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do... PiS

W tym ugrupowaniu wrze coraz bardziej. Jedna z sejmowych formacji jest targana kolejnymi konfliktami, które mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Wszystko przez kłótnie, które toczą się między jej przywództwem.

Mowa oczywiście o formacji Pawła Kukiza, o której ostatnio jest coraz głośno. Zlepiony z polityków różnych idei ruch coraz bardziej się rozsypuje i wymyka z rąk lidera. Już od kilku tygodni pojawiają się informacje jakoby Kukiz'15 miał opuścić przywódca frakcji narodowej i prezes stowarzyszenia Endecja, Adam Andruszkiewicz. Nigdy jednak doniesienia te nie były tak wyraźne, jak są obecnie. Wszystko przez lekceważący ton Kukiza, który we wtorek skomentował doniesienia Faktu. Jak podała bowiem gazeta, "frakcja narodowców chce wycofania Stanisława Tyszki z posady wicemarszałka Sejmu". Kukiz najpierw wyśmiał nazywanie dwóch ludzi - Andruszkiewicza i Jakubiaka - "frakcją", a potem dodał, że gdyby ta dwójka opuściła klub poselski, nic takiego by się nie stało.

Jedną nogą poza formacją

Słowa te mocno uderzyły w Adama Andruszkiewicza, który postanowił się... obrazić. Jak podkreślił, nie po to od lat walczy z partiokracją w Polsce, by teraz spotykać się z tak lekceważącymi słowami Pawła Kukiza. Wyraźnie słowa Kukiza ugodziły w Andruszkiewicza. To jednak nie wszystko. Zaraz po gorzkich słowach skierowanych w Kukiz'15, Andruszkiewicz zaczął wypisywać... program Prawa i Sprawiedliwości w skrócone formie. Pochwalił się, że jego cele to walka z Platformą Obywatelską, Nowoczesną oraz imigrantami. To jednak nie wszystko. Andruszkiewiczowi zależy też na reformach oraz zwalczaniu... kast, jak jeszcze niedawno obóz Prawa i Sprawiedliwości regularnie nazywał sędziów. W obecnej sytuacji trudno mieć wątpliwości. Andruszkiewicza już w zasadzie nic nie trzyma w Kukiz'15, a poza klubem niemożliwy jest w zasadzie żaden inny kierunek niż PiS. Jeśli więc w ciągu tygodnia nie stanie się nic nieoczekiwanego, niemal na pewno usłyszymy o transferze.

Opozycja załamana

Opozycja jest załamana takim przebiegiem wydarzeń. Okazuje się bowiem, że kolejni posłowie przechodzą do Prawa i Sprawiedliwości co całkowicie eliminuje szanse na to, że PiS straci samodzielną większość. Niestety dla innych ugrupowań, z każdym dniem kadencji spełniają się ich najczarniejsze przewidywania. źródło: facebook.com/Adam Andruszkiewicz źródło: wpolityce.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News