Dowódca jednego z oddziałów syryjskiej Al-Kaidy ujawnił szokujące informacje. Jeżeli okazałyby się one prawdziwe – doprowadziłyby do załamania międzynarodowego paradygmatu. Według dowódcy Stany Zjednoczone… wspierają dżihadystów!

Rozmowa niemieckiego dziennikarza, Jurgena Todenhofere z Abu Al Ezzem, przywódcą oddziałów syryjskiej Al-Kaidy wstrząsnęła światem. Ekstremista wyjawił w niej, że Stany Zjednoczone w tajemnicy wspierają islamskich radykałów. Robią to w bardzo zmyślny, pośredni sposób – poprzez swoich sojuszników.

 – Stany Zjednoczone wspierają opozycję w Syrii, ale nie bezpośrednio. Oni wspierają państwa, które potem pomagają nam  powiedział szef oddziału al-Nusry.

Bojownicy mieli dostawać od Stanów Zjednoczonych pociski, czołgi i wyrzutnie rakietowe. Przywódca zdradził też, dlaczego USA im pomaga. Chodzi o walki ze wspieranym przez Rosję reżimem.

 – Dostaliśmy 500 milionów syryjskich funtów od Arabii Saudyjskiej. Do tego przed atakiem na szkołę w Al Muslimiya Saudowie zapłacili nam 5 milionów dolarów, a Katar przekazał nam 1,5 miliona rialów . Izrael daje nam wsparcie, bo jest w stanie wojny z Syrią i libańskim Hezbollahem – mówił Al Ezz

Oddziały, którymi dowodzi ekstremista, odłączyły się od Państwa Islamskiego.

 – Byliśmy kiedyś w sojuszu z Państwem Islamskim, jednak ISIS było wykorzystywane do celów politycznych przez wielkie siły jak Ameryka. Ich poglądy stały się różne od naszych. Większość liderów Państwa Islamskiego współpracuje z zagranicznymi wywiadami – przyznał dowódca.

Amerykanie odcinają się od zarzutów. Twierdzą, iż słowa Al Ezza są kompletnie absurdalne.

 – To kompletna bzdura! Nigdy nie wspieraliśmy Al-Nusry w żaden sposób  odpowiedział na zarzuty rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Mark Toner.

źródło: Wrealu24

...

Zobacz również