Wygląda na to, że politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili odpłacić się Jerzemu Owsiakowi za jego negatywne wypowiedzi na temat poczynań obecnej władzy. Mariusz Błaszczak zapowiedział właśnie, że odbywający się co roku Przystanek Woodstock nie otrzyma tym razem pozytywnej opinii służb bezpieczeństwa.

Wszystko zaczęło się od wpisu Witolda Gadowskiego na temat prawdopodobnego ataku terrorystycznego w Polsce. Zauważył on, że atak na najbardziej katolicki kraj w Europie mógłby przynieść dżihadystom rozgłos.

Dziennikarz rozważając najbardziej prawdopodobne miejsca ataku, wymienił właśnie Przystanek Woodstock, który w tym roku odbywać miał się w dniach 3-5 sierpnia. Gadowski zauważa, że największy festiwal w Polsce jest jednocześnie jedną z najgorzej chronionych imprez.

Do wspominanego wpisu w wywiadzie dla Polskiego Radia nawiązał Mariusz Błaszczak. Zapewnił on, że MSWiA zdaje sobie sprawę z zagrożenia, które powodować ma festiwal i właśnie, dlatego otrzyma on negatywną opinię służb.

W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku Policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie, w związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku – mówi Mariusz Błaszczak.

Zauważa on, że Kostrzyn nad Odrą, w którym odbywa się festiwal, znajduje się bardzo blisko niemieckiej granicy, co jeszcze bardziej wpływać ma niebezpieczny charakter imprezy. Dlatego też uważa, że Przystanek Woodstock wbrew zdaniu jego organizatora – Jerzego Owsiaka – w tym roku powinien zostać odwołany.

W tym roku również opinia będzie negatywna, wszyscy mamy świadomość tego, co dzieje się za naszą zachodnią granicą. Sam organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, róbta co chce ta i wszystko będzie dobrze. Za zachodnią granicą w grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak – przestrzega szef MSWiA.

https://www.facebook.com/GadowskiWitold

źródło: Polskie Radio

...

Zobacz również