O tym, że Patryk Jaki miał swoją przeszłość w Platformie Obywatelskiej, pamięta już mało kto. Prawdopodobnie sam wiceminister sprawiedliwości chciałby zapomnieć o tym, że należał kiedyś do struktur partii wrogiej Prawu i Sprawiedliwości. Postanowił mu o tym przypomnieć jeden z polityków. Z pewnością z tej strony ataku się nie spodziewał.

Konflikt między wiceministrem Jakim, a rzecznikiem prezydenta, Krzysztofem Łapińskim, trwa już od pewnego czasu. Jego szczyt osiągnięto tuż przed weekendem, kiedy Jaki instruował rzecznika Andrzeja Dudy, by ten „wziął kredyt i zmienił sobie pracę”. Uszczypliwości nie szczędził więc Jakiemu rzecznik. Ten powiedział tylko, że „nie przewiduje, by w Kancelarii Prezydenta miała mieć jakaś hatakumba” i odwołał się tym samym do przekręconej wypowiedzi wiceministra.

Politycy nie szczędzili sobie krytyki, nawet kiedy znaleźli się obok siebie w programie TVN „Kawa na ławę” w niedzielę rano. Patryk Jaki zaatakował wówczas Łapińskiego i przypomniał, że jeden z jego współpracowników i doradca Andrzeja Dudy, prof. Michał Królikowski, był wcześniej wiceministrem w rządzie PO-PSL. Łapiński wręcz zmiażdżył zastępcę Zbigniewa Ziobry, przypominając mu jego przeszłość w Platformie Obywatelskiej.

Nie zarzucałbym Królikowskiemu tego, że był w rządzie Platformy wiceministrem. Bo jeśli to jest osoba, która jest znana z propaństwowych poglądów, ma ogromną wiedzę, to taką wiedzę można wykorzystać. Doszlibyśmy do absurdu, że np. byśmy zarzucali ministrowi Jakiemu, że kiedyś startował na radnego z list PO, przez chwilę był radnym Platformy w Opolu, i to w takim razie to go dyskwalifikuje. Tak nie uważam – stwierdził Łapiński.

Twarz, jaką miał Jaki w momencie wypowiadania słów przez Łapińskiego, została uchwycona przez zwolenników opozycji, którzy mieli szczególny ubaw z potyczki obu panów. Jak komentują przeciwnicy władzy, „nic tak nie boli, jak celne uderzenie ze strony własnego obozu politycznego”.

źródło: twitter.com/SMDWarszawa

źródło: natemat.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

...

Zobacz również