Donald Trump częściowo zawdzięcza swoje zwycięstwo Polonii Amerykańskiej. Aby zyskać ich poparcie nowy prezydent złożył pewne obietnice naszym rodakom. Oto najważniejsze z nich.

Silne poparcie Polonii dla Donalda Trumpa mogło się przyczynić do jego sukcesu zwłaszcza, że Hillary Clinton nie wykonała żadnych ruchów w tą stronę. Nowy prezydent podczas rozmowy z Frankiem Spulą, szefem Kongresu Polonii Amerykańskiej, złożył bardzo ważne deklaracje.

Po pierwsze obiecał włączyć Polskę do programu bezwizowego Visa Waiver Program. To rozwiązanie pozwala obywatelom wybranych krajów podróżować po Stanach Zjednoczony przez 90 dni bez konieczności uzyskania wizy. Jest to ważna deklaracja zważywszy na to, że Polska od 2005 roku znajduje się w impasie w tej kwestii.

Po drugie Donald Trump wyraził poparcie wobec systemu tarczy antyrakietowej oraz silnego partnerstwa z Polską w ramach NATO.

Po trzecie obiecał, że jego administracja obniży podatki dla małego biznesu i zmieni regulacje prawne tak, aby Polakom łatwiej było zakładać firmy w Stanach zjednoczonych.

Najbliższe miesiące pokażą, czy Donald Trump dotrzyma danego słowa i nie zawiedzie zaufania danego mu przez Polaków.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Zobacz również