Światowe Dni Młodzieży, wbrew prognozom, nie zwiększyły zysków krakowskich restauratorów. Pomimo napływu osób, nie wszystkie lokale były wypełnione po brzegi.

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży czas na podsumowania, również te finansowe. Według właścicieli krakowskich lokali ten okres wypadł „słabo”. Z powodu imprezy miasto opuściło bardzo dużo mieszkańców, w związku z czym obłożenie niektórych restauracji nie przekraczało 80%. Oprócz tego przyjezdnych klientów – nie miała takiego budżetu, jak turysta nastawiony na konsumpcje – skarży się jeden z restauratorów.

Jako źródło problemu, krakowiacy zgodnie wskazują pakiet pielgrzyma, który zawierał talony żywieniowe do dedykowanych restauracji. Dzięki nim goście dostawali również szereg przywilejów takich jak na przykład obsługę bez kolejki. Ów pakiet dotyczył jednak tylko wybranych lokali, które wcześniej podpisały umowę z organizatorami ŚDM.

Niemniej jednak miejsca serwujące tradycyjną polską kuchnie były otwarte dzień i noc. Na stołach najczęściej pojawiały się pierogi, a zaraz za nimi żurek oraz bigos. To dzięki tym produktom część restauracji była wypełniona po brzegi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: wp.pl

...

Zobacz również