To jest prawdziwy koszmar. Swietłana przyjechała do Chmielna z Mołdawii. Chciała się zatrudnić na plantacji truskawek, ale okazało się, że musi szukać pracy w Gdyni. Tam rozpoczął się jej horror, który zgotowali jej Polak wraz z Ukraińcem. 

Swietłana poszukiwała pracy w gastronomii. Poznała Polaka, który zaoferował jej pomoc. Umówili się, że będzie u niego sprzątać w zamian za nocleg. To miało jej ułatwić dalsze poszukiwanie pracy na Pomorzu. W rozmowach brał również udział ukraiński kolega Polaka.

Niestety okazało się, że Polak oraz Ukrainiec oszukiwali ją i zgotowali piekło. Wielokrotnie ją zgwałcili, a gdy próbowała uciec, wypadła z czwartego piętra. Być może została wyrzucona. Przeżyła, ale przez zwyrodnialców będzie niepełnosprawna.

– Pokrzywdzona była wielokrotnie zmuszana do obcowania płciowego przez podejrzanego, który pozbawił ja wolności. W związku z tym pozbawieniem wolności podjęła próbę ucieczki przez okno, które skutkowało wypadnięciem z czwartego piętra – podała Grażyna Waryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

– Dokładnie nie pamiętam. Trzy, cztery godziny znęcali się nade mną. Potem uciekłam i wyskoczyłam przez okno, albo oni mnie wyrzucili, nie pamiętam – powiedziała w rozmowie z Polsat News.

Swietłana ma uraz wielonarządowy, mnogie obrażenia ciała, liczne złamania i obrażenia wewnętrzne. Lekarze przeprowadzili operację, ale niezbędny jest kolejny zabieg. Ostrzegają, że dziewczyna może być skazana na wózek, a jej chodzenie będzie mocno upośledzone. Obywatelka Mołdawii wybudziła się dopiero po miesiącu od tragicznego zdarzenia.

Zwyrodnialcowi z Polski grozi 15 lat pozbawienia wolności. Jego kumpel z Ukrainy na razie nie został schwytany. Koszty leczenia są astronomiczne.

 

...

Zobacz również