Jeszcze do niedawna była przyjaciółką Jarosława Kaczyńskiego. To także ona miała być jego jedyną wielką miłością w życiu. Obecnie jednak należy do grona krytyków obecnej władzy i nie obawia się ujawniać faktów, które dla PiS są zdecydowanie niewygodne.

Jadwiga Staniszkis, bo o niej mowa, to kobieta, która przez lata spędziła wiele chwil u boku Jarosława Kaczyńskiego. Zna go jak nikt inny i wie, co jest jego słabością oraz kiedy prezes PiS ma problem.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński poszedł na emeryturę. Miesięcznie zapłacimy mu…

Postanowiła ujawnić nieco swojej wiedzy podczas ostatniego z wywiadów. Jak powiedziała, Jarosław Kaczyński nie znosi lekko sporu Polski z Izraelem. Staniszkis przekonuje, że dla Kaczyńskiego to trudna sytuacja. Jeszcze trudniejszy ma być fakt, że lider PiS nie widzi swego następcy otoczeniu.

– Widać w nim zmęczenie, widać, że wie, że znalazł się w pułapce. I że rozumie, że wycofanie się bez poświęcania tych, którzy realizowali jego politykę, jest już praktycznie niemożliwe – mówi Staniszkis.

ZOBACZ TAKŻE: Piekło zamarzło. Lewica właśnie poparła Jarosława Kaczyńskiego

Przyjaciółka Kaczyńskiego o słabościach prezesa

Przyjaciółka Kaczyńskiego ujawniła także, jak lider partii rządzącej reaguje na trudne psychicznie dla niego chwile. Jak mówi, przykładem jest zachowanie Kaczyńskiego po śmierci jego brata pod Smoleńskiem.

Wówczas współpracownicy prezesa PiS próbowali go zająć wyborami prezydenckimi. Jednakże polityk był całkowicie do tego nieprzekonany. Staniszkis wspomina, że Kaczyński wyglądał naprawdę źle, „był nieprzytomny i przelewał się przez ręce”.

– Pamiętam go tuż po Smoleńsku, kiedy próbowaliśmy go wepchnąć do kampanii prezydenckiej, żeby go na chwilę zająć czymś innym. Ale on był wtedy po prostu nieprzytomny, brał leki, dosłownie przelewał się przez ręce. Bardzo cierpiał – mówi Staniszkis i dodaje, że jej jej żal dawnego przyjaciela.

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys w PiS-ie! Kaczyński: „Przegramy sami ze sobą”

źródło: wp.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Obraz typowego Polaka? Rodacy bezlitośnie wykpiwają swoje przywary [MEMY]


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

Zobacz również