Najgorszy koszmar, przyjaciółka Kaczyńskiego długo milczała. Wyjawiła wszystko wprost do kamery

Najgorszy koszmar, przyjaciółka Kaczyńskiego długo milczała. Wyjawiła wszystko wprost do kamery Źródło: YouTube Onet News

Przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego długo milczała. W końcu jednak postanowiła ujawnić wszystkie dramatyczne szczegóły. Wspomnienia sprzed lat są wstrząsające.

Przyjaciółka Kaczyńskiego nigdy nie ukrywała, że szczerze popiera Prawo i Sprawiedliwość, co niejednokrotnie prowadziło do licznych konfliktów między nią a choćby innymi aktorami. Sam prezes partii podczas obchodów rocznicy smoleńskiej w 2018 roku wyraził swoje słowa uznania dla Łaniewskiej, nazywając ją "wielką aktorką". Z kolei ona, w czasie jednego z wywiadów przyznała, że Kaczyński zawsze był dla niej szczególnie serdeczny -mogli ze sobą o wszystkim porozmawiać, a ona starała się być obecną na wszystkich mszach w intencji jego mamy. W serwisie YouTube na kanele Onet News możemy zobaczyć aktorkę we wspólnym wystąpieniu z Jarosławem Kaczyńskim. Jakiś czas temu aktorka postanowiła wyjawić porażające szczegóły swojej przeszłości. 

Przyjaciółka Kaczyńskiego w dramatycznym wyznaniu 

W roku ubiegłym dla youtubowego kanału Świadkowie Epoki bohaterka "Plebanii" postanowiła wrócić pamięcią do dawnych lat i opowiedzieć o czasach okupacji niemieckiej w Warszawie i  o Powstaniu Warszawskim. Wyznanie Katarzyny Łaniewskiej jest wstrząsające. Aktorka opowiedziała m.in. o tym, jak była świadkiem egzekucji ulicznej na Alejach Niepodległości oraz widziała ludzi zbierających z ulicy szczątki rozstrzelanych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- To było na Alei Niepodległości. Szłam gdzieś z babcią i tam byłyśmy zatrzymane. Oni rozstrzeliwali, a podchodzili ludzie i żywy mózg w chusteczkę od nosa zbierali - wyznaje w rozmowie z dziennikarzami Świadków Epoki.

Łaniewska wspomina również, że babcia spaliła jej bratu Ryszardowi dokumenty świadczące o przynależności do AK tuż przed kapitulacją. Dzięki temu ocaliła mu życie. Aktorka nawiązuje również do dnia, w którym ona i jej rodzina zostali wywiezieni do Wolbromia, gdzie przyjęła ich miejscowa rodzina. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Złe wiadomości

2. Dziewczynka ze zdjęcia nie żyje, jej siostrzyczka walczy o życie. Ogromny ból, mama była bezradna

3. Odkryli genialny sposób na komary. Dzięki niemu jesteśmy dla nich niemal niewidzialni

- Ci ostatni powstańcy, którzy wyszli z naszego domu na podwórko, zostali rozstrzelani, a nas cywilów [wyprowadzili red.] na ulicę i tam była taka ściana szczytowa i pod nią postawili wszystkich lokatorów z tego domu, a tam stał czołg z lufa wycelowaną na nas - wspomina Katarzyna Łaniewska. Jak widzimy ludzie z pokolenia pamiętającego czasy wojny i okupacji, przeżyli wiele sytuacji, które dziś wzbudzają grozę i mrożą krew w żyłach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Pożegnaliśmy wielkiego kolarza. Był legendą najstarszego polskiego wyścigu
  3. Polski samolot runął na ziemię. Ojciec jednej z ofiar przerwał milczenie, tragiczne doniesienia
  4. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  5. Rozenek-Majdan pokazała brzuch 6 tygodni po porodzie bez retuszu. Widoku nie da się zapomnieć
  6. Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis
  7. Nagła metamorfoza Agaty Dudy. Dziś nie przypomina dawnej siebie, zdjęcia nie kłamią

Źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News