W sobotę zmarł znany dziennikarz i publicysta, Grzegorz Miecugow. Przez lata zmagał się rakiem. Przyjaciele i współpracownicy wspomnieli ostatnie chwile jego życia.

Wiadomość o odejściu dziennikarza błyskawicznie obiegła media. Miecugow pracował w TVN od samego powstania stacji. Współtworzył programy takie, jak „Szkło kontaktowe”, „Inny punkt widzenia” i „Gość poranny”. Pracował bez ustanku, a Monika Olejnik stwierdziła nawet, że był pracoholikiem.

Tomasz Sianecki, z którym Grzegorz Miecugow prowadził „Szkło kontaktowe” wyznał, że na kilka godzin przed śmiercią jego kolega próbował się z nim skontaktować. Zaapelował także, aby nie wspominać Miecugowa jako zadumanego filozofa, lecz duszę towarzystwa.

– Raz było lepiej, raz było gorzej. Dzisiaj to było straszne. Nie wiem, czy powinienem takie rzeczy mówić. (…) Grzegorz o 10:00 próbował nawiązać kontakt. Jeszcze o 10:00 mówił, a potem ta straszna choroba zabrała go w ciągu dosłownie kilku godzin. […] Nie róbmy z Grzegorza aż takiej postaci zadumanej, zamyślonego filozofa. Widzieliśmy go nie tylko zamyślonego, idącego z pochyloną głową. Widzieliśmy go też opowiadającego anegdoty, będącego duszą towarzystwa. On przecież też taki był. To nie jest smutas z telewizji – powiedział Sianecki.

Zmarły publicysta faktycznie pracował dużo nawet pomimo postępującej choroby. Od dłuższego czasu przychodził do pracy z gorączką, a jego głoś drżał. Pewnego dnia z pracy zabrała go karetka.

– Ostatnio źle się czuł. W dniu naszej rocznicy, 9 sierpnia, było widać, że jest słaby, drżał mu głos, okazało się, że przychodził do pracy przez dwa tygodnie, mając gorączkę. Przyjechałem dziś na parking i zobaczyłem jego samochód, bo stąd z pracy został zabrany do szpitala – wspomina Adam Pieczyński, dyrektor TVN 24.

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

źródło: msn.com

...

Zobacz również