Zamknięte sklepy, gigantyczne korki. Polskę czeka kompletny paraliż!

Zamknięte sklepy, gigantyczne korki. Polskę czeka kompletny paraliż!

Ludzie w całej Polsce mogą być zszokowani tym, co się wydarzy w związku z reformą Prawa i Sprawiedliwości. Olbrzymie kolejki oraz korki na ulicach to tylko niektóre z niedogodności. Paraliż obejmie wiele dziedzin życia. 

Okazuje się, że aż 76 proc. Polaków popiera zagwarantowanie pracownikom w handlu możliwości wolnych niedziel w miesiącu, ale bez możliwości wprowadzania zakazu handlu w jakiejś formie. Takie dane opublikował Kantar TNS. Zapytał on Polaków o opinię, która dotyczyła propozycji zakazu handlu w co drugą niedzielę. Badani nie boją się samego wzrostu cen, tylko ogólnego chaosu podczas każdej soboty. Wśród głosujących za było odpowiednio 80 proc. mężczyzn i 72 proc. kobiet. Badanie zrealizowano na próbie 1000 dorosłych Polaków, za pomocą wywiadu telefonicznego dodatkowo wspomaganego komputerowo.

Polacy obawiają się paraliżu

Badanie wskazało, czego tak najbardziej boją się obywatele naszego kraju w związku ze zmianami w handlu. Największa liczba osób wskazała, że obawia się: "chaosu, korków i kolejek, z którymi będą musieli się zmierzyć w soboty poprzedzające niedziele z zakazem handlu (51 proc.)". Druga największa grupa boi się z kolei "braku dostępu do kin, restauracji i usług zlokalizowanych w centrach handlowych (46 proc.)". ZOBACZ TAKŻE: Ostateczna decyzja! Koniec zakupów jakie znamy Komunikat Kantaru TNS mówi również o tym, że polscy konsumenci wskazują na bardzo problematyczne odebranie im możliwości wyboru formy spędzenia wolnego czasu w galeriach handlowych oraz utrudnienie robienia wspólnych, dużych zakupów rodzinnych. Już teraz Polacy obawiają się, że wprowadzane przez partię rządząca zmiany doprowadzą do istnego paraliżu w handlu.

Wkrótce będą głosować nad zakazem handlu

Drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele odbyło się w nocy ze środy na czwartek. Przeciwko projektowi są Platforma Obywatelska i Nowoczesna, natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe zgadza się częściowo, chcąc zgłosić swoje poprawki. ZOBACZ TAKŻE: Wiemy od kiedy zakaz handlu w niedzielę wejdzie w życie Projekt trafił do Sejmu jako projekt obywatelski, którego autorem jest Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Komitet chciał najpierw zakazać handlu w większości placówek z drobnymi ustępstwami. Jednak obecna wersja projektu ma zaproponowane przez PiS poprawki. Ograniczają one niedzielny handel etatowo. Już do 1 marca 2018 roku każdy miesiąc będzie miał dwie tzw. niedziele handlowe- będzie to pierwsza i ostatnia. Natomiast kolejne lata przyniosą jeszcze bardziej restrykcyjne zmiany. W 2019 roku  tylko jedna, ostatnia niedziela każdego miesiąca będzie wolna.  Rok później zakaz handlu w niedziele będzie już całkowity, tylko z pewnymi odstępstwami. Poprawki partii rządzącej mają także doprecyzować ograniczenia handlu na stacjach benzynowych oraz dworcach kolejowych. Źródło: tvn24bis.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News