Przychodnia kiedy otwarcie
flickr.com Pete
Klaudia Bochenek - 9 Maja 2020

Kiedy otwarcie przychodni? Lekarzy czeka prawdziwe oblężenie, kolejka będzie długa

Każda przychodnia w Polsce w tej chwili działa w bardzo ograniczony sposób. Pacjenci już powoli zaczynają się niecierpliwić, kiedy tak jak dawniej będą mogli bez wahania przyjść do placówki i skorzystać z porady lekarskiej. Przychodnie niedługo mogą przeżywać prawdziwe oblężenie.

Przychodnia nie raz ratowała życie i zdrowie pacjentów. Teraz usługi placówek są mocno ograniczone, a sami chorzy zapierają się rękami i nogami przed wizytą w niektórych punktach opieki zdrowotnej.

Przesuwane i odwoływane wizyt, strach przed lekarzem

W tym momencie przychodnie funkcjonują w bardzo ograniczonym zakresie. Niektóre placówki musiały zostać okresowo zamknięte przez liczne zakażenia koronawirusem wśród personelu. Takie incydenty dodatkowo wywołują strach wśród pacjentów, którzy twierdzą, że dopóki oficjalnie nie będzie można udać się do przychodni, oni swojej nogi tam nie postawią. Personel służby zdrowia wywołuje mieszane uczucia - głównie niepewność, zdarzają się też anonimowe szykany.

Obrazek skutecznym psychotestemWyjątkowo skuteczny psychotest. Spójrz na obrazek i odpowiedz na proste pytanie, cała prawda wyjdzie na jawCzytaj dalej

Sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Pacjenci mają możliwość korzystania z teleporady, co nie obliguje ich do osobistego stawienia się w przychodni. Niektóre przypadki wymagają jednak kontaktu z lekarzem twarzą w twarz. Pacjenci masowo odwołują wizyty, szczególnie te w przychodniach specjalistycznych. Terminy niektórych zabiegów są przesuwane nie tylko z ich woli, ale również dlatego, że nie mogą się odbyć w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Wszyscy odczuwają skutki koronawirusa, dlatego sporo osób zastanawia się, kiedy przychodnie zostaną otwarte.

Eksperci szacują, kiedy przychodnie w kraju będą mogły działać bez ograniczeń

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KobietaKobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Następnego dnia jej męża spotkała największa tragediaCzytaj dalej

Rząd nadal uparcie milczy w sprawie otwarcia przychodni. Do tej pory na ten temat nie wypowiedział się ani premier Mateusz Morawiecki, ani minister zdrowia Łukasz Szumowski. Eksperci szacują, że bezpieczne otwarcie przychodni będzie możliwe w kolejnym etapie znoszenia obostrzeń. Skoro dzieci mogą już uczęszczać do żłobków i przedszkoli, wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć również placówki medyczne.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja ministerstwa, w przyszłym tygodniu zniosą ważny zakaz? Jest jeden warunek
2. Poszukiwania zakończone, ciało znaleziono w rzece. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Poza tym wielu ekspertów uważa, że dzieci będą mogły potrzebować wizyt lekarskich, a w przypadku takich maluchów bezpośrednie "oględziny" są najczęściej niezbędne. Dzieci będą spotykać się w grupkach, będą też narażone na bakterie i wirusy. Ich odporność może być mocno osłabiona przez długotrwałe przebywanie w domu i wychodzenie na spacer jedynie od czasu do czasu. Nie zapominając o potrzebujących seniorach, można przypuszczać, że wkrótce przychodnie mogą przejść prawdziwy szturm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, kochały go miliony na całym świecie
  3. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Miał zaledwie 46 lat
  4. Syn zakopał sparaliżowaną matkę, wrócił do domu i poszedł spać. 3 dni później otworzył drzwi i zaniemówił
  5. Po latach na jaw wyszło, jakim tatą był Zbigniew Wodecki. Ciężko powstrzymać łzy
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News