Nie każdy lubi eksperymenty w kuchni. Niektórzy wolą zwykłą, swojską, tradycyjną potrawę, jak u mamy. Inni życie oddadzą za kawałek burgera, pizzy, albo nawet czegoś egzotycznego. Niektóre eksperymenty kulinarne potrafią naprawdę zaskoczyć.

Tak jak ten wykonany przez Briana Northrupa ze Scotch Plains w New Jersey w USA. Mężczyzna jest wielkim miłośnikiem pizzy, podjął zatem nietypowe wyzwanie. Postanowił przez rok żywić się tylko tą potrawą właśnie.

Eksperyment zaczął się pod koniec lipca zeszłego roku. Niedawno się skończył, a Brian komentuje jego efekty. Zdaniem Amerykanina, eksperyment, który właśnie zakończył, można swobodnie uznać za… dietę cud.

W lipcu zeszłego roku Brian ważył prawie 76kg. Teraz schudł do 73. Twierdzi jednak, że wśród efektów „pizzowej diety” można wymienić także przyrost masy mięśniowej, wzrost siły i wytrzymałości. Podczas eksperymentu Brian zaczął chodzić na siłownię i uprawiać sport. Jego zdaniem to też jeden z efektów diety.

– Stałem się silniejszy, jestem szybszy, bardziej wytrzymały i poprawiłem sobie krążenie. Przez cały okres nie chorowałem nawet jednego dnia ani nic nie złamałem – twierdzi Brian Northrup.

Jak wyjaśnia, przez cały ten czas znajdował się pod obserwacją lekarza, który badał jego krew, poziom cholesterolu i cukru. Na szczęście wszystko było w porządku. Swój eksperyment uwieczniał każdego dnia na zdjęciach, które wrzucał na swój profil w serwisie Instagram. Dzięki temu można zobaczyć efekty diety.

fot. instagram.com/brian.northrup/

Źródło: o2.pl

...

Zobacz również

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!