PiS właśnie złożył szokujący projekt, miliard złotych dla mediów publicznych
Marcin Owczarek - 11 Stycznia 2019

PiS właśnie złożył szokujący projekt, miliard złotych dla mediów publicznych

TVP już się szykuje na spory przypływ gotówki. To nieprawdopodobne, co rząd chce zrobić, aby przekazać im pieniądze. Miliony Polaków będą oburzone nowym pomysłem PiS. 

TVP od kilku lat zarządzane jest przez Jacka Kurskiego. Wszyscy wiedzą, że jest on oddelegowany do telewizji przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który zrobił z TVP swoistą tubę propagandową. Złego słowa o rządzie w Wiadomościach nie usłyszymy, a często dochodzi tam do skrajnych absurdów. Wielu Polaków jest oburzonych tym, co widzą na ekranach swoich telewizorów, ponieważ Telewizja Publiczna utrzymywana jest z naszych podatków oraz abonamentu radiowo-telewizyjnego. Są jednak z tego tytułu spore braki w budżecie, albowiem część osób nie płaci go. Teraz PiS wymyśliło sposób, aby przekazać te pieniądze TVP i zrekompensować im braki w kasie stacji.

TVP dostanie miliony złotych

Do Sejmu właśnie wpłynął nowy projekt ustawy, który ma zagwarantować mediom publicznym ponad miliard złotych rekompensaty. Politycy PiS twierdzą, że to ma być rekompensata dla TVP przez to, iż w Polsce brakuje "adekwatnego, stabilnego, przewidywalnego i długofalowego publicznego finansowania mediów publicznych". W uzasadnieniu projektu możemy przeczytać:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej
- Finansowanie mediów publicznych w Polsce od lat utrzymuje się na niedostatecznym poziomie. Poszerzanie kręgu osób zwolnionych z opłat abonamentowych i ułatwienie korzystania przez niektóre z tych osób ze zwolnień zasadniczo pogłębiło ten niedostatek i przyczyniło się do stanu systematycznego, kumulującego się niedofinansowania polskiej publicznej radiofonii i telewizji - czytamy.

Polacy nie chcą płacić

Rekompensaty mają być przyznawane z każdym rokiem. Za lata 2018-2019 będzie ona wynosić około 1 260 000 000 złotych. To ogromna pula pieniędzy, która będzie szła z naszych podatków. Wielu Polaków nie zgadza się ani z tym projektem, ani z uiszczaniem podatków. Niecała połowa obywateli paci abonament rtv. Od czasu, kiedy PiS przejęło władzę, nie chcą oni łożyć na publiczne media. Wpłaty mają być przyznawane regularnie z każdym rokiem. Według symulacji, które przeprowadzili analitycy pomagający przy ustawie, rekompensata rocznie nie może przekroczyć sumy 956 653 344 złotych. Mimo wszystko to i tak bardzo dużo pieniędzy, mogłyby trafić na zupełnie inne cele, które są zdecydowanie ważniejsze. Nie wiadomo jeszcze, czy ustawa przejdzie, ale dopóki PiS ma w Sejmie większość, wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia Beata Kozidrak? Kwoty są KOSMICZNE!
  2. Ile dzieci ma Pola Raksa? Szokujące informacje ujrzały światło dzienne
  3. Cezary Pazura gorzko o rodzicielstwie. Wciąż nie pogodził się z przeszłością?
  4. Wesele zmieniło się w koszmar. Ojciec zranił córkę w najgorszy możliwy sposób
  5. Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od…
Zasady rodziny królewskiejRodzina królewska nie ma łatwego życia. Od dziwacznych zasad można zbzikować!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News