Disco polo jest obecne na polskim rynku muzycznym już od wielu lat. Jednak teraz w tej branży nastąpił prawdziwy przewrót, który ponownie wzniósł ten gatunek muzyczny na wyżyny popularności. Co sprawiło, że disco polo bije coraz to nowe rekordy?

Niekwestionowanym królem disco polo jest Zenek Martyniuk, który wraz ze swoim zespołem Akcent od lat koncertuje i wydaje kolejne płyty. Artysta na swoim koncie ma wiele przebojów, singiel „Przekorny los” osiągnął status potrójnej platyny, co bez wątpienia jest nie lada osiągnięciem.

Jednak Martyniukowi po piętach depcze inny artysta, którego hit „Miłość w Zakopanem” znają chyba wszyscy. Chodzi oczywiście o Sławomira Zapałę, który potężnym szturmem wbił się w rynek polskiej muzyki rozrywkowej.

Obu artystom nie można odmówić talentu i smykałki do tworzenia chwytliwych przebojów. Jednak branża disco polo ma potężnego zwolennika, który starannie promuje ten gatunek muzyczny, chodzi dokładniej o Jacka Kurskiego.

TVP promuje disco polo?

Okazuje się, że tak i to bardzo skutecznie, ponieważ cały gatunek przechodzi aktualnie prawdziwy renesans. Jacek Kurski jest wielkim fanem tego typu muzycznego i to właśnie on wpadł na pomysł, aby na sylwestrowy koncert w Zakopanem zaprosić Zenka Martyniuka. Jak sam przyznaje, nie zna piękniejszego utworu, niż „Taką cię wyśniłem” i właśnie dlatego TVP zajmie się promowaniem muzyki, która większości ludzi do tej pory kojarzyła się niemal wyłącznie z weselami.

Na tej samej scenie mogliśmy również podziwiać Sławomira, który wykonał swój już legendarny przebój. Wiele osób zapewne sądzi, że obaj artyści będą od teraz bardzo mocno ze sobą rywalizować. Jednak jak stwierdza sam Martyniuk, na scenie jest miejsce dla ich obu.

Ile lat ma Sławomir?

Zapała jest sporo młodszy od Martyniuki i jego kariera jest znacznie krótsza. Muzyk w tym roku skończył 35 lat, a mimo to bije kolejne rekordy popularności, powoli wspinając się na sam szczyt. Był nawet taki moment, że niemalże zdetronizował króla disco polo, ale teraz wszystko wróciło do normy i Martyniuk wciąż zajmuje swoje miejsce, która wypracował w ciągu 30 lat obecności w branży muzycznej.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Sędzia nie ukarała Owsiaka. Prawica wszczęła śledztwo przeciwko niej

PRZECZYTAJ: Gwiazdor Polsatu oburzony tym, co stało się po śmierci Kory! „To pomówienia”

PRZECZYTAJ: Gwiazda TVN ZLINCZOWANA. Zrobiła coś bardzo niestosownego

PRZECZYTAJ: Postrzelił psa, czworonóg jest w ciężkim stanie. Szukamy sprawcy

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org
screen youtube.com/Akcent-Oficjalny

Kiedyś wielkie gwiazdy telewizji, a dziś? [ZDJĘCIA]


Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]