Przewrót w PiS! Duda musi szybko ZREZYGNOWAĆ z referendum

Przewrót w PiS! Duda musi szybko ZREZYGNOWAĆ z referendum

Miało być wielkie referendum, a zaraz za nim wprowadzenie nowej konstytucji. Andrzej Duda mówił o swoim pomyśle już od dawna. Hucznie zapowiadano intensywne prace nad nową konstytucją w setną rocznicę niepodległości. Zamiast tego jest ogromne zaskoczenie.

Okazuje się, że Andrzej Duda próbuje po cichu wycofać się z własnego pomysłu. Prezydent RP nie chce już bowiem zajmować się sprawą referendum konstytucyjnego. Jak zdradzają prezydenccy urzędnicy, sprawa z priorytetowej zmieniła się dla niego w uciążliwą. Wszystko przez to, że za prace nad nową konstytucją wzięło się Prawo i Sprawiedliwość. Baza partii na Nowogrodzkiej coraz śmielej myśli o nowej konstytucji i poprzedzającym ją referendum. Bardzo nie spodobało się to Andrzejowi Dudzie. Ten postanowił wykonać brawurowy przewrót i wycofać się z pomysłu, który firmował swoim imieniem.

Andrzej Duda się wycofuje

Dlaczego jednak prezydent nie chce już referendum, które zapowiadał na 10-11 listopada 2018 roku? Powodów jest w zasadzie kilka. Po pierwsze, PiS chce by w referendum pojawiły się pytania dotyczące aborcji czy relacji Kościoła z władzami kraju. Duda jest przekonany, że jest to niepotrzebne, bo doprowadzi do tarć i kontrowersji wśród Polaków. Po drugie, PiS chce, by po zmianie konstytucji zmodyfikować także system władzy w Polsce. Partia dąży do wprowadzenia systemu kanclerskiego rodem z Niemiec. Oznaczałoby to, że rola prezydenta, którą piastuje Andrzej Duda, zostałaby mocno zmarginalizowana. Dlatego też prezydent nie ma zamiaru przykładać do sprawy referendum ręki. Zdaniem urzędników Kancelarii Prezydenta, Duda szuka sposobu, by po cichu wycofać się z własnego pomysłu. Sprawa jest jednak dla niego o tyle ciężka, że już trwają konsultacje w całym kraju, dotyczące zapowiadanego referendum. Wygląda więc na to, że bez skandalu się nie obejdzie.ZOBACZ TAKŻE:
1. Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości 2. Duda dołączył do antypisowskiej okupacji Sejmu! "Zrealizuję wasze postulaty!" źródło: wprost.pl Następny artykuł