Przewodniczący związków zawodowych niemieckiej policji:
Wiadomości Pikio - 19 Października 2015

Przewodniczący związków zawodowych niemieckiej policji: "Musimy zbudować płot wzdłuż granicy państwa"

Rainer Wendt, szef związków zawodowych policji w RFN, jest za budową ogrodzenia na niemieckiej granicy. Według Wendta, tylko takie działanie pozwoli Niemcom na kontrolę napływu imigrantów do Niemiec.

Przewodniczący uważa, że dalsze otwarcie Niemców na uchodźców jest błędem. Wendt ostrzega przed utratą "wewnętrznego ładu", który szybko może zostać utracony i uważa, że sytuację tę może zmienić tylko kanclerz, Angela Merkel. "Nasz wewnętrzny ład jest zagrożony. Trzeba zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa - może to zrobić tylko Angela Merkel". Dopiero płot, który miałby stanąć na granicy niemieckiej, będzie gwarantem bezpieczeństwa państwa. Związkowiec jest zdania, że takie działanie doprowadzi do reakcji łańcuchowej - swoje granice miałyby zamknąć też inne kraje, które przyjmują uchodźców. "Jeżeli w ten sposób zamkniemy naszą granicę, to podobnie postąpi Austria na swojej granicy ze Słowenią. Właśnie tego potrzebujemy". Pomysł Rainera Wendta skomentowała Angela Merkel. Według kanclerz Niemiec taki pomysł i tak nie przyniósłby oczekiwanych skutków, bo imigranci z pewnością znaleźliby sposób na dostanie się do kraju. "Jesteśmy w stanie kontrolować nasze granice. Ale nie możemy i nie chcemy ich całkowicie zamknąć" - powiedziała Merkel w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung. Co więcej, według kanclerz "kraj taki jak Niemcy nie może zaryglować drzwi wejściowych".Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: polskieradio.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News