Parlament Europejski wydał rezolucję, która potępia działania polskich władz i wzywa do opublikowania wyroku/stanowiska Trybunału Konstytucyjnego oraz przestrzegania rekomendacji Komisji Weneckiej. Prorządowe media grzmią, że to zdrada. 

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 513 europosłów, a wśród nich polscy deputowani. Politycy PiS uważają, że jest ona szkodliwa i absurdalna, a problem Trybunału Konstytucyjnego nie jest sprawą europejską. Politycy PO uważają, że jest to „głos przyjaciół zaniepokojonych zagrożeniem demokracji w Polsce”.

Za rezolucją stoją politycy części polskiej opozycji, a także chadecy, socjaliści i lewacy. Projekt przygotowywała m.in. członkini partii komunistycznej w NRD – pisze prorządowy serwis Niezależna.pl.

– Targowica wygrała, ale tylko w europarlamencie. Antyrządowa rezolucja przyjęta – dodaje.

Rezolucja została przyjęta w związku z uruchomieniem procedury przez Komisję Europejską w oparciu o ramy tzw. „ramy prawne w celu zaradzenia systemowym zagrożeniom dla państwa prawnego”.

Za projektem opowiedziało się pięć ugrupowań, w tym dwa największe: Europejska Partia Ludowa oraz Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również

Zobacz również