Prześwietlono majątek Ryszarda Petru! Te kwoty mogą być dla was zaskakujące

Prześwietlono majątek Ryszarda Petru! Te kwoty mogą być dla was zaskakujące

Majątek Ryszarda Petru plasuje posła na czele rankingu najzamożniejszych parlamentarzystów. Rachunek oszczędnościowy to nie jedyna forma, w jakiej szef .Nowoczesnej ulokował swoje pieniądze.

Niedawno pisaliśmy o tym, co w posiadaniu ma Jarosław Kaczyński. Dla wielu informacja o skromnym majątku Prezesa PiS mogła być zaskakująca.

W przypadku Ryszarda Petru sprawy mają się inaczej. Szef .Nowoczesnej pod koniec 2015 roku miał na swoim koncie zgromadzone spore sumy w różnych walutach. 920 tys. złotych, 156 tys. euro i 166 tys. dolarów.

Co więcej, poseł jest właścicielem akcji dwóch spółek (Energa i Wawel), o łącznej wartości 70 tys. zł. W funduszu inwestycyjnym ulokował 86 tys zł.

Do Petru należy również pół mieszkania o powierzchni 193 m2, które wycenia na 870 tys. zł, oraz pół mieszkania o powierzchni 54 m2 (240 tys. zł). Poza tym jest właścicielem 60-metrowego mieszkania o wartości 100 tys. zł. Jeździ samochodem Volvo XC 60 z 2014 roku.

Przed politycznym debiutem Ryszard Petru dorobił się na swojej firmie doradczej. Dziś zarabia w radach nadzorczych Uczelni Vistula i EUCO.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News