Majątek Ryszarda Petru plasuje posła na czele rankingu najzamożniejszych parlamentarzystów. Rachunek oszczędnościowy to nie jedyna forma, w jakiej szef .Nowoczesnej ulokował swoje pieniądze.

Niedawno pisaliśmy o tym, co w posiadaniu ma Jarosław Kaczyński. Dla wielu informacja o skromnym majątku Prezesa PiS mogła być zaskakująca.

W przypadku Ryszarda Petru sprawy mają się inaczej. Szef .Nowoczesnej pod koniec 2015 roku miał na swoim koncie zgromadzone spore sumy w różnych walutach. 920 tys. złotych, 156 tys. euro i 166 tys. dolarów.

Co więcej, poseł jest właścicielem akcji dwóch spółek (Energa i Wawel), o łącznej wartości 70 tys. zł. W funduszu inwestycyjnym ulokował 86 tys zł.

Do Petru należy również pół mieszkania o powierzchni 193 m2, które wycenia na 870 tys. zł, oraz pół mieszkania o powierzchni 54 m2 (240 tys. zł). Poza tym jest właścicielem 60-metrowego mieszkania o wartości 100 tys. zł. Jeździ samochodem Volvo XC 60 z 2014 roku.

Przed politycznym debiutem Ryszard Petru dorobił się na swojej firmie doradczej. Dziś zarabia w radach nadzorczych Uczelni Vistula i EUCO.

...

Zobacz również