Przesada! Nauczycielkom grozi zakaz wykonywania zawodu. Wszystko przez kolor ich ubrań

Przesada! Nauczycielkom grozi zakaz wykonywania zawodu. Wszystko przez kolor ich ubrań Źródło: źródło: cfli.com, staceyalcorn.com

Tego się nie spodziewały. Grupie dziesięciu nauczycielek z jednej ze szkół w Zabrzu grożą srogie kary za kolor ich ubrań. Sprawą kobiet zajęło się kuratorium oświaty, któremu nie spodobało się manifestowanie poglądów przez kobiety.

Kuratorium nie spodobało się, że w dzień Czarnego Protestu kobiety ubrały się na czarno. Nauczycielki nie mogły wziąć udziału w proteście, więc sfotografowały się grupowo podczas jednej z przerw i zamieściły zdjęcie na Facebooku. W ten sposób kuratorium dowiedziało się o ich działaniu.

Kuratorzy odezwali się do dziesięciu nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu. Te nie przypuszczały nawet, jak wysokie kary grożą im za ubranie na siebie czarnych rzeczy. Komisja dyscyplinarna rozważa teraz nawet wyrzucenie kobiet z pracy i zakazanie im wykonywania zawodu. Naganne miało być bowiem "manifestowanie przez kobiety swoich poglądów".

 - Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie było niejawne, po którym zdecydowano wnieść sprawę do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie. Dziesięć nauczycielek stanie pod zarzutem „publicznego manifestowania swoich poglądów związanych z poparciem dla zorganizowanego w tym dniu na terenie całego kraju protestu dotyczącego zmian przepisów w zakresie prawa do aborcji" - mówi Anna Kij z kuratorium w Katowicach.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News