Tym razem gorąco jest na północy. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wydał rozkaz nakazujący przesunięcie 38 tys. żołnierzy na północ w kierunku granic z Finlandią i Norwegią. 

W tym kierunku od rana samolotami transportowani byli rosyjscy żołnierze. W powietrzu widać było manewrujące bombowce oraz myśliwce, które również przeniesiono w te rejony. Jak twierdzi armia, działania te są efektem niezapowiedzianego testu gotowości bojowej Floty Północnej i oddziałów Zachodniego Okręgu Wojskowego.

– Nowe wyzwania i zagrożenie bezpieczeństwa wymagają ciągłego podnoszenia gotowości bojowej i zdolności operacyjnych sił zbrojnych – mówił o manewrach minister obrony Rosji, Sergiej Szojgu.

Rozkaz został wydany przez samego Putina. W rejonie będzie stacjonować około 50 samolotów oraz śmigłowców. W teście gotowości bojowej wzięło udział 38 tys. żołnierzy jak również okręty wojenne, podwodne, śmigłowce i samoloty. W sprawdzianie użyto 3360 sztuk sprzętu wojskowego.

źródło: wprost.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.