dziecko gaz_po
pixabay.com
Anna Maria Guziewska - 21 Grudnia 2018

Rozpylono gaz w polskiej szkole! 15 dzieci pod opieką medyczną

Przerwa świąteczna dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kobylej Górze może potrwać nieco dłużej. Okazuje się, że za sprawą głupiego i nieostrożnego żartu mogło dojść do nieprawdopodobnej tragedii. Na miejscu pojawiły się karetki i policja. Jeden z uczniów rozpylił gaz, było naprawdę niebezpiecznie.

Przerwa świąteczna dla piętnaściorga dzieci skończy się pod opieką lekarzy. Dwustu pięćdziesięciu uczniów ze szkoły podstawowej w Kobylej Górze musiało zostać ewakuowanych z budynków, a wszystko za sprawą głupiego żartu siedemnastolatka.

Co się wydarzyło w Kobylej Górze? Przerwa świąteczna dla dzieci nie będzie radosna

Gdy siedemnastolatek rozpylił gaz pieprzowy na sali, zrobiło się niebezpiecznie. Natychmiast ewakuowano z budynku wszystkich uczniów i pracowników. Na miejscu pojawił się ambulans. Okazało się, że opieki lekarskiej potrzebuje aż piętnaścioro z uczniów. Dzieci otrzymały ją na miejscu, jednak rodzice muszą wciąż uważać na swoje pociechy, które teraz, zamiast cieszyć się świąteczną atmosferą, będą wspominały traumę. Siedemnastolatek rozpuścił gaz podczas szkolnych jasełek. To właśnie wtedy w jednej z sal, gdzie zebrały się wszystkie osoby, nastolatek postanowił zrobić głupi żart. Okazuje się, że jego czyn mógł się skończyć tragicznie. Z ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że odpowie za narażenie osób trzecich na uszczerbek na zdrowiu. Został już przesłuchany przez policję, jednak z zeznań nauczycieli wynika, że z chłopcem już od dawna były problemy. Nie wiadomo, dlaczego nikt nie zareagował w porę i wcześniej nie usunął ucznia ze szkoły.

Co zrobić po zatruciu gazem pieprzowym?

Chociaż służy do samoobrony, okazuje się, że nierzadko może być także narzędziem w rękach nieświadomej konsekwencji osoby. Głupi żart bądź nieuzasadniony atak mogą poważnie wpłynąć na nasze zdrowie. Co zrobić w sytuacji, gdy zostaniemy zaatakowani gazem pieprzowym?DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej
Specjaliści ostrzegają, abyśmy napadnięci nie wpadali w panikę. Jeśli zostaliśmy zaatakowani sprayem w twarz, możemy spróbować przemyć skórę wodą lub mlekiem. Wtedy złagodzimy pieczenie i zneutralizujemy środki toksyczne zawarte w gazie. Samoistnie działanie ustąpi po godzinie. W międzyczasie musimy przede wszystkim zachować spokój i nie dotykać rozognionego miejsca. Chociaż ból będzie szczególnie dotkliwy, warto uzbroić się w cierpliwość, aby finalnie nie pogorszyć swojej sytuacji.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda Polsatu publicznie zaatakowała Magdę Gessler! Tak OSTRO jeszcze nie było
  2. UWAGA! Obrzydliwy pedofil atakuje dziewczynki w internecie. Masturbuje się do ich zdjęć, wysyła ohydne wiadomości
  3. Krystyna Pawłowicz robi sobie przerwę w kuracji i brutalnie atakuje dziennikarzy
  4. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
Meghan MarkleMeghan Markle przeżywa dramat! Bezlitosne ataki nie ustająCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News