Od jakiegoś czasu po Polsce szaleje straszna choroba, teraz nowy premier mówi o tym otwarcie. Mateusz Morawiecki ostrzega na expose: Epidemia przekroczyła już linię Wisły i się nie zatrzymuje.

Ta sprawa, wbrew pozorom, dotyczy wszystkich. Wprawdzie to do rolników kierował swoje słowa nowy premier Polski. Jednak choroba, o której mówi Mateusz Morawiecki, dotyczy wszystkich. Nowy premier w swoim expose ostrzega przed epidemią, która spustoszy nasz kraj. Mowa oczywiście o pladze ASF, której rolnicy bardzo się obawiają.

Czym jest ASF? To Afrykański Pomór Świń, choroba, która zabija trzodę i powoduję straty wśród hodowców zwierząt przeznaczonych na ubój. Epidemia tej choroby rozlewa się po Europie i dotarła już do Polski.

Mięso zdrożeje

Choroba, chociaż nie dotyka ludzi, tylko zwierzęta, ma mimo wszystko ogromne znaczenie dla społeczeństwa. Z powodu zarażenia coraz większej liczby przypadków świń, konieczna jest ich utylizacja. Mięsa będzie mniej i stanie się droższe. To mocno dotknie wszystkich Polaków.

Dlatego ukłon premiera w stronę rolników jest pokazaniem, że sprawa ta nie jest mu obca. Nie będzie także pozostawiona sama sobie. Rolnicy i wszyscy Polacy, słuchając słów premiera mogą być przepełnieni nadzieją.

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

...

Zobacz również