Przerażeni Warszawiacy z niedowierzaniem spoglądali dziś w niebo. Ich oczom ukazał się bowiem widok niecodzienny, ale i zatrważający. Niektórzy internauci byli bowiem przekonani, że mają do czynienia z… początkiem wojny. Takie komentarze można było znaleźć pod filmami i zdjęciami z całej sytuacji.

Amerykańskie F-15 były widziane dzisiaj około 9:20 nad warszawskim Ursynowem. Media społecznościowe zalały nagrania samolotów krążących nad blokami.

Wśród internautów trwają spekulacje na temat tego, jaki jest cel wizyty amerykańskich samolotów w Warszawie. Niektórzy uważają, że przyleciały jako osłona dla samolotu wczesnego ostrzegania AWACS. Prawdopodobnie nad Ursynowem znalazły się lądując na wojskowej części Lotniska Chopina.

F-15 Eagle

F-15 Eagle to ciężki myśliwiec przewagi powietrznej przeznaczony do działań w każdych warunkach atmosferycznych, wyprodukowany przez McDonnell Douglas (obecnie Boeing). Znajduje się na wyposażeniu wojsk Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Japonii, Kataru, Korei Południowej oraz Singapuru.

Ostatni raz F-15 można było zobaczyć nad Polską w sierpniu 2017 podczas przelotu do litewskiej bazy w Szewlach. USA demonstrowały wtedy „Niezłomne zobowiązanie NATO do zapewnienia bezpieczeństwa państw bałtyckich”.

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła


Te zdjęcia Ania Przybylska opublikowała niedługo przed śmiercią!

...

Zobacz również