Redakcja TVP Info otrzymała relację Polki, która wraz z narzeczonym niemal nie straciła życia w ataku, którego imigranci dokonali w okolicach Calais. Historia kobiety mrozi krew w żyłach.

Do zdarzenia doszło nad ranem w poniedziałek. Kobieta jechała samochodem wraz ze swoim narzeczonym. Znajdowali się w około 7 km przed zjazdem do portu w Calais, na autostradzie A16.

Migranci zaatakowali kierowców, którzy stali w korku. Polacy relacjonują, że wokół nich znajdowało się wiele innych samochodów osobowych, ale również TiRów. Napastnicy zaatakowali w grupie, dobijali się do szyb i wskakiwali na maski samochodów. Jeden z nich był uzbrojony.

Mężczyzna ruchami pistoletu pokazał nam, że mamy otworzyć drzwi, był wściekły. Byliśmy w szoku, ogromny stres o własne życie. Narzeczony zaczął trąbić i ruszać samochodem. Wtedy okazało się, że nie jest ich dziesięciu, tylko stu albo i więcej. Usiłowali nas zatrzymać za wszelką cenę. Jeden z nich rzucił nam się na maskę samochodu. Zwolniliśmy, a kiedy ten wstał – przyspieszyliśmy. Udało nam się ich ominąć i wtedy napotkaliśmy barykadę rozłożoną na dwóch pasach w postaci płonącego drzewa. Widzieliśmy w lusterkach, że biegną za nami. Nie mieliśmy innego wyjścia, ci ludzie byli naprawdę agresywni, musieliśmy przejechać przez płonącą barykadę, uszkadzając tym samochód. Robiliśmy to w obronie własnego życia – napisała w mailu do TVP Info Pani Marta.

Napastnicy pozostawili na drodze również blokadę w postaci płonącego drzewa. Kobieta i jej narzeczony zostali dotkliwie poturbowani. Pani Marta, w rozmowie z TVP Info przypomniała, że następnego dnia na drodze zginął Polak – 52-letni Mirosław I..

Tym, co szczególnie oburza w sprawie, jest reakcja policji. Pani Marta przyznała, że próbowała skontaktować się z funkcjonariuszami, aby uzyskać pomoc.

Zadzwoniłam na policję francuską, której dyspozytorka powiedziała mi, że nie jest w stanie mi pomóc, że nie są w stanie nad tym zapanować. Powiedzieli nam jasno, że codziennie mają takie zgłoszenia, że komuś zepsuli samochód, że kogoś napadli – powiedziała Polka

https://youtu.be/k3ug2htxlXE

źródło: TVP Info

...

Zobacz również