Pogoda w lipcu i sierpniu tego roku zdecydowanie odstaje od wakacyjnych standardów. Ogromne burze, wichury, czy gradobicia nie tylko psuły urlopy, ale także niszczyły domy i dobytki tysięcy Polaków. Na tych zjawiskach atmosferycznych jednak się nie skończyło. Nad Morzem Bałtyckim pojawiło się coś, czego nie widzieliśmy w naszym kraju od bardzo długiego czasu.

W poniedziałek, około godziny 13:35, turyści zaobserwowali w Ustroniu Morskim trąbę wodną. To niezwykłe zjawisko zobaczyć można w naszym kraju bardzo rzadko, dlatego też jego świadkowie natychmiast wykonali kilka pamiątkowych fotografii.

Trąba wodna przybiera kształt pionowego chmurzastego wiru w kształcie leja. Pojawia się on nad powierzchnią wody i połączony jest z chmurą kłębiastą. Zjawisko to jest zdecydowanie słabsze od lądowego odpowiednika, więc także dużo trudniej je zobaczyć.

Zdjęcia trąby od razu obiegły media społecznościowe, zachwycając albo też przerażając tysiące Polaków. Wielu z nich żałowało, że nie mogło ujrzeć zjawiska na własne oczy, a jedynie na fotografiach zrobionych przez innych turystów.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Zobacz również