Przerażajace zdjęcia rąk i nóg Revol. Żeby uniknąć amputacji, potrzeba cudu

Przerażajace zdjęcia rąk i nóg Revol. Żeby uniknąć amputacji, potrzeba cudu

Nad ranem w piątek świat mediów obiegła informacja, że w Nanga Parbat na wysokości uwięziona jest polsko-francuska para wspinaczy górskich. Francuzka została uratowana, jednak to może być dla niej koniec marzeń o karierze himalaistki. Do sieci trafiły przerażające zdjęcia rąk i nóg Revol.

Ekipa rusza na ratunek Tomasza i Elisabeth uwięzionych na Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol postanowili zdobyć szczyt Nanga Parbat. Cel udało im się osiągnąć, jednakże w momencie, kiedy zaczęli schodzić pojawiły się poważne problemy. Zobacz także: Jest nagranie ze spotkania Revol. Ciarki na plecach Polak miał problem z aklimatyzacją swojego ciała do wysokości, na której się znajdowali. Mężczyźnie zaczęły doskwierać objawy choroby górskiej i śnieżna ślepota. Jego organizm jest skrajnie wycieńczony i odmrożony, nie ma możliwości, by zszedł samodzielnie. Na ratunek uwięzionym wspinaczom górskim ruszyli najszybsi na świecie himalaiści, Denis Urubko i Adam Bielecki. Elisabeth Revol, która również była wycieńczona i odmrożona, postanowiła jednak, że zacznie schodzić samodzielnie, w kierunku zbliżającej się pomocy. Dzięki tej decyzji udało się ją uratować.

Przerażające zdjęcia rąk i nóg Revol

Francuska telewizja wyemitowała wstrząsający reportaż na temat o tragicznej wyprawie. Widać na nim, że Elisabeth Revol przezyła, lecz odniosła okropne obrażenia. Są one na tyle poważne, że mogą przekreślić jej dalszą karierę. Revol ma odmrożenia czwartego – najwyższego – stopnia palców u stóp i nieco lżejsze dłoni. Niestety, ale bardzo możliwe, że konieczna będzie amputacja nóg himalaistki. Nie trzeba dodawać, że taki cios pogrzebałby jej karierę. Miejmy nadzieję, że lekarzom uda się dokonać cudu. https://www.youtube.com/watch?v=myS16eIuc-Q zdjęcia rąk i nóg Revol Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News