Od kilkudziesięciu godzin świat żyje zamachami w Hiszpanii oraz Finlandii, gdzie islamscy ekstremiści służący tzw. Państwu Islamskiemu zorganizowali krwawą rzeź niewinnych osób. To jednak nie koniec, jak poinformowały właśnie hiszpańskie służby – niebawem nastąpi kolejny atak.

W czwartkowych atakach terrorystycznych w Hiszpanii życie straciło co najmniej 14 osób, a ponad 100 trafiło z poważnymi obrażeniami do lokalnych szpitali. Z kolei w piątek w ataku, również zorganizowanym przez islamskich ekstremistów, w fińskim Turku zginęło dwie osoby a kilka zostało rannych.

Służby monitorujące na bieżąco sytuację ostrzegają jednak, że to nie koniec koszmaru, który rozgrywa się w ostatnich dniach w Europie.

Według hiszpańskiego wywiadu, który przekazał przerażającą informację francuskim władzom, na terenie Francji znajduje się aktualnie białego koloru samochód osobowo-dostawczy – Renault Kangoo, który został wcześniej wypożyczony przez organizatorów zamachów w hiszpańskiej Katalonii.

Według hiszpańskich służb, pojazd w najbliższych dniach a nawet godzinach posłuży islamskim terrorystom do kolejnego ataku. Istnieje również prawdopodobieństwo, że w pojeździe znajdują się pokaźnych rozmiarów ładunki wybuchowe lub butle z gazem, które wzmocnią atak eksplozją.

Francuskie służby wewnętrzne w związku z informacją przekazaną od południowych sąsiadów zdecydowały się o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa. Francuska żandarmeria zacieśniła współpracę z hiszpańskimi siłami bezpieczeństwa.

źródło: el mundo / le parisien

Zobacz również