Holenderski koordynator do spraw działań antyterrorystycznych twierdzi, że w Państwo Islamskie ma dość zakonspirowanych agentów, aby skutecznie wprowadzić krwawy i zmasowany terror w Europie.

Dick Schoof jest koordynatorem ds. działań antyterrorystycznych. W wywiadzie dla Associated Press powiedział, że w Europie jest od 60 do 80 zakonspirowanych agentów ISIS czekających na sygnał do zmasowanego ataku.

Jak twierdzi, bojownicy dostali wyraźne rozkazy, aby przygotować się do ataków w Europie i nie wracać na Bliski Wschód. Zdaniem antyterrorysty brak zamachów w ciągu ostatniego półrocza, nie oznacza bezpieczeństwa na Starym Kontynencie.

Zdaniem Schoofa działania ofensywa zbrojna przeciwko ISIS w Iraku i Syrii prowadzi do rozproszenia dżihadystów na inne państwa. Stwierdził również, że brak ataków w Holandii nie oznacza, iż zagrożenie zamachem im  nie grozi.

Warto przypomnieć, że w sąsiedniej Belgii obowiązuje podwyższony stan gotowości. Natomiast we Francji przedłużono go do stycznia 2017 roku.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również