Przerażające informacje wywiadu USA. ŻNIWIARZE działają w Polsce

Przerażające informacje wywiadu USA. ŻNIWIARZE działają w Polsce Źródło: screen: tvn24

Żniwiarz, a w oryginale MQ-9 Reaper, to duże drony amerykańskie, które w ostatnim czasie zostały sprowadzone do Polski. Maszyny znajdują się w Mirosławcu, jednak do tej pory niewiele osób o nich wiedziało. Zdawkowe oświadczenie lotnictwa wojskowego USAF pozostało niezauważone.

Oświadczenie nie podaje wielu informacji odnośnie znaczenia, ilości czy wykorzystania dronów MQ-9. Podany jest jedynie ich rodzaj oraz to, że znajdują się na terytorium Polski od maja 2018 roku. Na końcu dodano krótkie zapewnienie, że "wszystko ma być skoordynowane z władzami polskimi".

MQ-9 w Polsce - bliska współpraca z USA

Do tej pory o możliwości umieszczenia "żniwiarzy" w Polsce mówiło się nieoficjalnie, teraz jednak jest to fakt dokonany. Można się domyślać, że sprowadzenie dronów związane jest z bliską współpracą USA i Polski w sprawie bezpieczeństwa regionalnego. Na ostatnim Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO w Warszawie dyskutowano głównie o polityce wobec Rosji. Możliwe, że drony staną się istotnym elementem "odstraszania i obrony", które były wspominane na Zgromadzeniu. Polska 12. Baza Bezzałogowych Środków Powietrznych, znajdująca się właśnie w Mirosławcu, posiada naprawdę niewielką liczbę małych dronów. Po wprowadzeniu do niej MQ-9, to Amerykanie posiadają w tej bazie większe wyposażenie. Drony dla Polski miały być zakupione w ramach kilku programów zbrojeniowych, jednak wszystkie są opóźnione i nie da się określić, kiedy większe maszyny znajdą się w naszym wyposażeniu. Możliwe, że praca Polaków przy amerykańskich dronach MQ-9 Reaper da im potrzebne doświadczenie i obeznanie z obsługą dużych maszyn. Nie ma jednak wątpliwości, że wprowadzenie "żniwiarzy" do naszego kraju może skutkować zwiększeniem agresji ze strony Rosjan. To właśnie zagrożenie ze strony Moskwy jest w tym wszystkim najbardziej przerażające. Im bardziej Polska się zbroi, tym lepsze powody do agresji ma Rosja. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolega ze studiów ujawnił, jaki naprawdę jest Kaczyński. Teraz są wrogami
  2. Wałęsa miażdży. Oskarża Lecha Kaczyńskiego o największy polski skandal XXI wieku
  3. To NIE były przypadki?! Sensacyjna teoria ws. pożarów wysypisk śmieci
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News