Wiatr będzie wiał 100km/h! Przerażające burze nadciągają nad Warszawę i inne metropolie

Wiatr będzie wiał 100km/h! Przerażające burze nadciągają nad Warszawę i inne metropolie

Lato przyszło w tym roku wyjątkowo wcześnie. Pogoda rozpieszcza nas od niemal dwóch miesięcy, choć najcieplejsza pora roku nastała dopiero dziś. Niestety ta sielanka ma zakończyć się bardzo gwałtownie, a burza nastanie nad największymi polskimi miastami.

Do tej pory temperatury były tak wysokie, że ministerstwo rolnictwa wraz z innymi instytucjami rządowymi zaczęło przygotowywać się na suszę. W ostatnich latach już do nich dochodziło, co pozostawiało tysiące rolników bez zbiorów oraz doprowadzało do wzrostów cen zniszczonych przez temperaturę i brak deszczu produktów. Trwająca od wielu dni niemal tropikalna pogoda niepokoiła rządzących i żyjących z płodów ziemi. Niedługo jednak zarówno służby, jak i rolnicy będą musieli martwić się o swoje domy, a wszystko z racji tak upragnionego przez nich deszczu. Nad Polskę nadchodzą ekstremalne warunki pogodowe, związane z obfitymi opadami i wiatrem, którego prędkość ma być zawrotna. Spodziewane są zerwania linii telekomunikacyjnych i dachów oraz podtopienia.

Niemal wszystkie duże miasta czeka ogromna burza

Nad Polskę z północy nadciąga zimne i wilgotne powietrze, które niesie ze sobą grad, deszcz, a nawet nawałnice. Wiatr ma wiać z prędkością nawet 100 km/h. Pierwsze chmury już dziś pojawiły się nad północno-zachodnią Polską, gdzie miejscami spadło już niemal 8 mm deszczu. W ramach akcji informacyjnej IMGW wydało ostrzeżenia 1. i 2. stopnia. Miastami, które mają ucierpieć najbardziej to Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz, Poznań, Olsztyn i Koszalin. Oprócz w nie burza uderzy w okoliczne tereny i gospodarstwa wiejskie. Deszcz spadnie jednak na całym terytorium kraju. Należy przygotować się na zerwane dachy i kable telekomunikacyjne oraz podtopienia. Wiatr może złamać drzewa i wywracać samochody. Po ustąpieniu burz również następnie miesiące mają być chłodniejsze niż dotychczas. Trzydziestostopniowe upały zastąpione zostaną chmurami i częstszymi opadami. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE
  1. Nie żyje szef polskich służb! „Sam wypadł z okna”
  2. Szydło potwierdza: Odchodzę
  3. Najnowsze informacje o prezesie PiS. Kaczyńskiego dręczy DUŻO straszniejsza choroba
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News